Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< mar 2024 >>
pwścpsn
26 27 28 29 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imprezy

Samochody
Aron Domżała: Cel to awans na trzecie miejsce
5 października 2017

Aron Domżała: Cel to awans na trzecie miejsce

W OiLibya Rally, przedostatniej rundzie Pucharu Świata FIA rajdach w cross- country wystartuje kierowca Automobilklubu Polski, Aron Domżała. Wspólnie z pilotem Maciejem Martonem powalczą o czołowe miejsce wklasyfikacji generalnej.

To będzie dla nas doskonała okazja, by sprawdzić się na tle najlepszych zawodników, bo z dakarowych list brakuje tylko kilku czołowych nazwisk – komentuje Aron Domżała.

Przygotowania do ścigania w Maroku weszły w decydującą fazę na trzy dni przed oficjalnym startem. Polska załoga Toyoty Hilux wzięła udział w testach zespołu Overdrive Racing w okolicach Erfudu.

Dwa dni pracowaliśmy nad lepszymi ustawieniami i oswajaliśmy się z tutejszą charakterystyką terenu. Mamy dłuższe zawieszenie i wprowadziliśmy kilka zmian w ustawieniach. Samochód wydaje się być bardzo dobrze przygotowany, więc teraz wszystko zależy od nas – powiedział Aron Domżała.

Na liście startowej znalazło się aż 15 kierowców posiadających priorytet FIA. Stawka prezentuje się iście dakarowo zarówno pod względem nazwisk, jak i zespołów fabrycznych. Zupełnie nowy samochód wystawi zespół X-Raid, który udoskonalił swoje Mini, a Peugeot wszystkie nowinki jak zawsze trzyma do końca w tajemnicy.

 Trudno sobie wyobrazić lepszą okazję, by sprawdzić się na tle światowej elity. Dlatego nie chcę się spalić na samym początku. Planujemy pierwsze dwa dni przejechać dobrym tempem, ale bez przygód w postaci kapcia, czy odkopywania auta na wydmach. To wciąż element, nad którym muszę popracować, więc szczególnie zależy mi, by piaszczyste fragmenty oesów pokonać płynnie. Myślę, że po spokojniejszym starcie będziemy mogli ocenić gdzie się plasujemy i jeśli będzie szansa na atak – zaatakować – zdradził kierowca.

Domżała musi unikać bezkompromisowej jazdy również ze względu na kontuzję, która odnowiła mu się podczas poniedziałkowych treningów.

To uraz szyi, którego nabawiłem się na Węgrzech. Muszę uważać, ponieważ jeden błąd i pogorszenie sytuacji zdrowotnej może przekreślić nasz wynik. W Maroku nie brakuje zaskakujących uedów i nierówności terenu. Co więcej cały rajd liczy ponad 2000 km. To przynajmniej 400 km dziennie. W tym sezonie jeszcze nie rywalizowaliśmy w tak ciężko zapowiadających się zawodach, więc tym bardziej muszę oszczędzać mięśnie szyi i karku – zauważył zawodnik.

Aron Domżała i Maciej Marton mają też jasno sprecyzowany plan do zrealizowania. Aby awansować na trzecie miejsce w klasyfikacji Pucharu Świata, muszą zająć co najmniej ósme miejsce.

Taki jest nasz cel optimum. Przy tak mocno obsadzonym rajdzie, każde miejsce w pierwszej „dziesiątce” będzie jednak satysfakcjonujące – zakończył Aron Domżała, zawodnik Automobilklubu Polski.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button