Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< cze 2024 >>
pwścpsn
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Imprezy

BRD
„Bezpieczna droga do szkoły” w Józefowie koło Otwocka
29 listopada 2017

„Bezpieczna droga do szkoły” w Józefowie koło Otwocka

Spotkanie numer 11, tegorocznej edycji akcji „Bezpieczna droga do szkoły” kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego przy współudziale WORD warszawa, w którym uczestniczyli przedstawiciele Automobilklubu Polski odbyło się w dniu 24 listopada 2017 roku w Józefowie koło Otwocka.

W imprezie wzięło udział ponad 340 uczniów z nauczycielami i opiekunami z klas IV – VI ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Romualda Traugutta w Józefowie.

Galeria zdjęć
Autorem zdjęć ze spotkania jest: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

Spotkanie otworzyła Dyrektor Szkoły p. Jolanta Czarnecka, która przywitała przybyłych gości: Przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego, policjantów z Komendy Powiatowego Policji w Otwocku, przedstawicieli WORD Warszawa, ratowników medycznych Z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego Meditrans oraz przedstawiciela Automobilklubu Polski.

Uczniowie szkoły brali udział w czterech grupach tematycznych promujących bezpieczeństwo:
– w spotkaniu z przedstawicielem Automobilklubu Polski Ludomirem Szpakowskim, którzy przypominał dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, przedstawił podstawowe zasady sportu samochodowego oraz zaprezentował samochód rajdowy Polski Fiat 125p Acropolis,
– w rowerowym torze przeszkód zorganizowanym przez przedstawicieli WORD Warszawa, na którym młodzież wykazywała się umiejętnościami jazdy na rowerze i znajomością przepisów ruchu drogowego,
– w spotkaniu z policjantem z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku, który wytłumaczył uczniom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach i używania elementów odblaskowych jak też pokazał film „…. tak, chcę być bezpieczny”
– w spotkaniu ze strażakami z ratownikami medycznymi z Meditransu, którzy przekazali dzieciom zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej na fantomach do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej.
Pogoda jak zwykle nie była najlepsza, tak że mimo pełnej frekwencji na zajęciach na zewnątrz budynku szkolnego trzeba było je skracać..
Wszystkie dzieci uczestniczące w spotkaniu otrzymały od Urzędu Marszałkowskiego upominki w postaci zestawów odblaskowych.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button