Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< kwi 2024 >>
pwścpsn
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imprezy

Samochody
Kuba Przygoński startuje w Maroku
4 października 2017

Kuba Przygoński startuje w Maroku

Morocco OiLibya Rally, przedostatnia runda Pucharu Świata FIA w rajdach terenowych stanowi ważny sprawdzian przed rajdem Dakar 2018.
Obok załóg fabrycznych w Maroku wystartują również Kuba Przygoński i Tom Colsoul. Rajd rozpocznie się superodcinkiem specjalnym i potrwa do 10 października.

Rajd Maroka to urozmaicone tereny: piach, wydmy, kamienie i skałyKierowca Automobilklu8bu Polski, Kuba Przygoński i jego pilotTom Colsoul odbyli przed zawodami testy samochodu Mini John Cooper Works Rally, w którym będzie rywalizować podczas rajdu Dakar.

Stawka w Maroku będzie mocna. Na liście startowej przed Przygońskim znalazł się trzykrotny zwycięzca rajdu i aktualny lider Pucharu Świata Katarczyk Nasser Al-Attiyah, który wygrał też rundę w Polsce. Będą również wszyscy czołowi zawodnicy klasyfikacji Pucharu Świata: Aron Domżała, Martin Prokop, Miroslaw Zapletal, Orlando Terranova, Nani Roma, Vladimir Vasilyev, Bernhard Ten Brinke oraz Mikko Hirvonen. O zwycięstwo w Morocco OiLibya Rally na pewno powalczą również kierowcy zespołu fabrycznego Peugeot – Carlos Sainz i Sebastien Loeb, którzy są jednocześnie faworytami rajdu Dakar 2018.

Rajd Maroka to dla nas najważniejszy start przed Dakarem. Jesteśmy na drugiej pozycji w Pucharze Świata i najistotniejsze jest, aby dowieźć punkty i utrzymać to miejsce. Na pewno zapowiada się ciekawa rywalizacja, bo przyjeżdżają tu wszyscy najszybsi zawodnicy. Przed startem mamy zaplanowane duże testy, podczas których będziemy sprawdzać ustawienia samochodu już pod ściganie w Ameryce Południowej. Na pewno dużo wyniesiemy z tego rajdu, bo będziemy mieli wydmy, kamienie oraz bardzo szybkie partie. Długie, kilkusetkilometrowe odcinki pozwolą nam sprawdzić, czy wszystko działa w ekstremalnych warunkach, aby uniknąć niespodzianek na Dakarze. – powiedział Kuba Przygoński przed odlotem do Maroka.

Zmagania w czwartek, 5 bm zainauguruje superodcinek specjalny o długości niespełna 12 km. Przez kolejne pięć dni zawodnicy pokonają prawie 2600 km, z czego 1950 km odcinków specjalnych. Najdłuższa próba będzie liczyć 435 km i rajdowcy zmierzą się z nią w niedzielę. Na listach startowych znajduje się prawie 60 załóg w samochodach osobowych i ciężarowych oraz ponad 90 zawodników na motocyklach i quadach.

Fot.: Orlen Team

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button