Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< kwi 2024 >>
pwścpsn
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imprezy

Zabytki
Z Pragi na Żoliborz czyli 8. Rajd Praski
2 października 2019

Z Pragi na Żoliborz czyli 8. Rajd Praski

W sobotę, 28 września, odbył się 8. Rajd Praski – Jedziemy na Żoliborz. W tym roku uczestnicy imprezy po raz drugi przejechali na lewą stronę Wisły, ale tym razem już nie wrócili na Pragę, gdyż metę zlokalizowano w OSIR Żoliborz, a wydarzenie było częścią Żoliborskich Dni Seniora.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji były lata 90. i czasy transformacji ustrojowej. Trzeba było odgadnąć kto był kim w serialu „W labiryncie”, przypomnieć sobie postacie ze starych banknotów, znać się na obcych walutach oraz wiedzieć jakie wozy montowała lub sprowadzała firma Damis. Oprócz tego trzeba było wykonać slalom handlarza ze Stadionu Dziesięciolecia czyli biegać z charakterystycznymi torbami na ramieniu oraz z kieliszkiem spirytusu Royal w dłoni.
Gościem specjalnym imprezy była dziennikarka i pisarka Olga Drenda, autorka książek „Wyroby” i „Duchologia” opisujących przełom lat 80. i 90. w Polsce. Znaną z Paszportów Polityki autorkę można było spotkać na Bazarze Różyckiego, gdzie przeprowadziła Punkt Kontroli Przejazdu według własnego pomysłu. Dodatkowym utrudnieniem na trasie były zdjęcia samochodów, które w latach 90. parkowały w danej okolicy.

Rajd wygrał Piotr Życzyński (AK Polski) startujący samochodem La Salle z 1929 roku. Drugie miejsce zdobył Tymon Grabowski (AK Skierniewice) jadący Toyotą Starlet, a trzecie miejsce przypadło Bartłomiejowi Kossowskiemu (AK Polski), który na rajdzie pojawił się za kierownicą Saaba 96 Sport.

8. Rajd Praski – galeria


Automobilklub Polski, Praskie Stowarzyszenie Mieszkańców „Michałów” oraz Stado Baranów zapraszają na kolejną edycję Rajdu Praskiego. W tym roku 8. Rajd Praski z Warszawskiej Pragi pojedzie aż na zielony Żoliborz, a zarazem w szalone lata 90.
Po drodze labirynt transformacji, dewaluacji i prywatyzacji, duchologiczne spotkania z miejscami i bohaterami oraz wytworami z epoki. Czas wydobyć mokasyny i białe skarpetki, odkurzyć faks, zasięgnąć porady wróżki Barbary. Kto zwycięży w wyścigu po sukces? Przyszłość pokaże.

8. Rajd Praski pojazdów zabytkowych o puchary Burmistrza Dzielnicy Żoliborz M. St. Warszawy oraz nagrodę główną miesięcznika ClassicAuto. Wydarzenie organizują Praskie Stowarzyszenie Mieszkańców „Michałów”, Komisja Pojazdów Zabytkowych Automobilklubu Polski oraz Stado Baranów. Wydarzenie jest imprezą wielopokoleniową i łączy się z Żoliborskimi Dniami Seniora.

Termin: 28 września 2019 r. ok. godz. 12:00 start w F.O.P AVIA S.A ul. Siedlecka 67, meta w godz. 16.00 – 17:00 w O.S.iR. Żoliborz ul. Potocka 1 w Warszawie.

Do rajdu dopuszczone zostaną, zgodnie z kolejnością zgłoszeń, pojazdy mechaniczne wyprodukowane do 1991 roku włącznie oraz ewentualnie nowsze za zgodą organizatorów.

Zgłoszenia: k.pawlowski@automobilklubpolski.pl (należy podać imię i nazwisko kierowcy oraz pilota, markę, model, rocznik pojazdu).

Potwierdzenie startu w Rajdzie oznacza oświadczenie o jeździe na własną odpowiedzialność zgodnie z przepisami PoRD, dobrym stanie technicznym pojazdu oraz zgodzie na użycie fotografii i filmów z własnym pojazdem przez organizatorów oraz partnerów wydarzenia.

Strona wydarzenia na FB: www.facebook.com/events/2396338233818252/

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button