30 1 2 3 4 5 6

Imprezy

Koło Sportu Wirtualnego
7. runda VRC – Vodafone Rally de Portugal

Kolejną wygraną reprezentantów Automobilklubu Polski WRT w klasyfikacji zespołowej na wirtualnych odcinkach specjalnych w Virtual Rally Championship by VirtualRally.eu zakończyła się już 7. runda tegorocznych zmagań – Rajd Portugalii.

W klasie WRC, 2. miejsce zajął Tomasz Wach (Citroën C3 WRC), który po drodze zaliczył dachowanie przy niewielkiej prędkości, po czym musiał na jednej z pętli zmagać się z samochodem z napędem tylko na przednią oś, przez co ostatecznie stracił do zwycięzcy 44 sekundy.

Rewelacyjne tempo w klasie VRC2 ponownie zaprezentował Marcin Pyszny (Ford Fiesta R5), po bardzo zaciekłej walce stając na 1. stopniu podium drugi raz z rzędu, wygrywajac z przewagą 3,37 sekundy. Z kolei na 4. pozycji finiszował Piotr Walczak (Ford Fiesta R5), który do podium stracił 10 sekund. Już poza strefą punktową, na 14. miejscu rajd ukończył Mariusz Furtek (Ford Fiesta R5), osiągając swój najlepszy wynik w tym sezonie. Dalej, na 18. lokacie do mety dotarła Justyna Rajewska (Skoda Fabia R5), a na 26. Wojciech Wysota (Ford Fiesta R5).

W klasie VRC3, najwyżej z naszych zawodników rywalizację ukończył Rafał Majka (Honda Civic R3), zajmując po równej jeździe zajął 5. miejsce. Na 7. pozycji dojechał Maciej Mynarski (Honda Civic R3), natomiast Adam Mendoń (Citroen DS3 R3-MAX) na 9., zdobywając tym samym swoje pierwsze punkty w tej klasie. Podróżując z przygodami, już poza strefą punktową sklasyfikowani odpowiednio na 11. i 12. miejscu zostali Dariusz Nowak (Renault Clio III R3) i Tomasz Rajewski (Renault Clio IV R3T).

Zwycięstwo w klasie VRC4 odniósł Artur Hazuka (Opel Adam R2), który pokazał świetne tempo, wypracowując prawie 30 sekund przewagi nad kolejnym zawodnikiem. Tym samym pozwoliło mu to na wysunięcie się na czoło tabeli punktowej całego sezonu. Bardzo dobrze w rajdzie poradził sobie również Mariusz Domanus (Peugeot 208 R2), kolejny raz zdobywając 3. stopień podium. Na 11. miejscu sklasyfikowana została Paulina Nowak (Opel Adam R2), a na 19. Tomasz Ilnicki (Opel Adam R2).

Natomiast w klasie historycznej na 11. miejscu zawody ukończył Oskar Maćkowiak (Subaru Impreza GC8 555).

Po drugim z rzędu zwycięstwie w klasyfikacji zespołowej, przed naszymi zawodnikami start w zbliżającym się wirtualnym odpowiedniku domowego Rajdu Polski!

Autor tekstu: Tomasz Wach

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com