Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< kwi 2024 >>
pwścpsn
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imprezy

Samochody
Aron Domżała dachował w Rosji
18 lutego 2018

Aron Domżała dachował w Rosji

Aron Domżała  i Maciej Marton byli najlepszą załogą na prologu pierwszej rundy Pucharu Świata – Baja Russia Northern Forest. Kolejne dwa dni okazały się już jednak mniej szczęśliwe.
Podwójne dachowanie oraz awaria istotnego systemu spowodowały, że ostatecznie nasz zawodnik nie stanął na starcie ostatniego odcinka specjalnego, a tym samym nie przywiózł z Rosji punktów do klasyfikacji.

Aron Domżała: Bardzo lubię ścigać się na śliskiej nawierzchni, więc liczyliśmy na udany start. Trasa była świetnie przygotowana. Mieliśmy doskonałą przyczepność, więc cisnęliśmy od początku, być może podejmując trochę za duże ryzyko. Wyszedłem jednak z założenia, że kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana. I tym razem nie było nam dane odkorkować butelek na mecie, ponieważ na obu sobotnich odcinkach specjalnych zaliczyliśmy dachowanie. Pozostaje mi tylko podziękować Yasirowi Seaidanowi i Martinowi Prokopowi, którzy pomagali stanąć nam na koła.

Po tych przygodach, w niedzielę duet z polskiej Toyoty Hilux mógł już tylko powalczyć o etapowe zwycięstwo i taki też postawił przed sobą cel.

Aron Domżała: Na półmetku pierwszego oesu mieliśmy już znaczącą przewagę. Wtedy jednak dogoniliśmy jednego z rywali i okazało się, że nie działa system ostrzegania o wyprzedzaniu. Przeciwnik nas nie widział i jechaliśmy w jego śnieżnym kurzu, tracąc sporo czasu. W końcu lekko go „puknąłem”, żeby zasygnalizować, że jestem z tyłu. Puścił nas, ale przy okazji złapaliśmy gumę i o dobrym rezultacie mogliśmy zapomnieć. Awarii nie udało się naprawić przed ostatnią próbą, więc zdecydowaliśmy się zrezygnować.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button