Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< lip 2024 >>
pwścpsn
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imprezy

Samochody
1 Runda MOTUL HRSMP
28 lutego 2017

1 Runda MOTUL HRSMP

Dziś opublikowany został regulamin 1 Rundy MOTUL HRSMP.
Ruszyły zgłoszenia do pierwszej rundy, pierwszego sezonu Mistrzostw Polski w Rajdach Historycznych. To zaiste historyczny moment.
Życzę wszystkim zawodnikom, bezpiecznego sezonu, tyle samo met – ile startów, „pudeł”, „garnków” i doskonałej sportowej rywalizacji.

Strona organizatora rajdu: www.superos.pl/zawodnicy_hrsmp.php

Pamiętajmy wszyscy, że cykl HRSMP należy do szlachetnej dyscypliny, jaką są motorowe sporty historyczne, a szlachectwo zobowiązuje. Etyka w HRSMP jest i musi pozostać na najwyższym poziomie. U nas silnik pożycza się od konkurencji a auta serwisuje u rywali. Wartość wygranej mierzona jest wielkością tych, których pokonasz w uczciwej, sportowej walce. Uczciwie przegrać z lepszym to nie wstyd, a honor, ale wygrać nieuczciwie z kimkolwiek to hańba.

Przypomnę przy tej okazji pierwszy artykuł załącznika K do MKS:
„FIA , ustanowiła przepisy załącznika „K” do MKS by umożliwić Rajdowym Samochodom Historycznym konkurowanie na zasadach, które chronią oryginalne specyfikacje techniczne okresu ich startów i zapobiegają modyfikacjom ich osiągów i parametrów, które mogły by być skutkiem zastosowania w nich współczesnej technologii. Sport Samochodów Historycznych nie jest jeszcze jedną konkurencją sportu samochodowego do zdobywania trofeów, lecz oddzielną dyscypliną, w której fundamentalnym składnikiem jest pasja do samochodów i ich historii. Sport Samochodów Historycznych umożliwia aktywne celebrowanie historii automobilizmu.”

Na koniec sparafrazuje jeszcze myśl Pierre’a de Fredy, barona de Coubertin – twórcy współczesnego ruchu olimpijskiego:
„W HRSMP najważniejsze nie jest wygrywanie, lecz branie udziału; ważny jest nie triumf, lecz walka, nie chodzi o to by zwyciężać, lecz umieć toczyć rycerski bój”.
Z rajdowym pozdrowieniem
Koordynator HRSMP
Mirosław Miernik

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button