26 27 28 29 30 31 1

Imprezy

Samochody
Załoga AP wygrała Rajd Świdnicki – Krause

Mikołaj „Miko” Marczyk i Szymon Gospodarczyk w Skodzie Fabii R5 wygrali 47. Rajd Świdnicki- Krause, pierwszą rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Załoga Automobilklubu Polski zwyciężyła na siedmiu, spośród dziewięciu odcinków specjalnych.

O miejsce na podium walczył do ostatnich metrów Łukasz Byśkiniewicz z pilotem Zbigniewem Cieślarem – ostatecznie zabrakło im 5,4 sekundy. W czołowej dziesiątce zameldowały się także inni nasi reprezentanci: Jarosław Kołtun i Ireneusz Pleskot (Ford Fiesta R5) zameldowali się na szóstej, zwycięzcy klasy Open 4WD, Jakub Brzeziński i Dariusz Burkat (Ford Fiesta Proto) – na ósmej, a Maciej Lubiak i Tomasz Borko (Hyundai i20 R5) – na dziewiątej pozycji.

Jan Chmielewski i Kamil Heller (Peugeot 208) wygrali klasę 4, Sławomir Strychalski i Paweł Pochroń (Nissan 350Z) – klasę 2WD, Michał Pryczek – Jacek Pryczek (Subaru Impreza 555) – klasę HR2.

Tomasz Wikieł i Tomasz Wichrowski (Subaru Impreza 555) byli drudzy w HR2, a Paweł Grzywacz (Subaru Impreza) – trzeci. Marek Mularczyk (Citroen DS3 R3) dojechał na 2 pozycji w klasie 3. Kamil Bolek i Marcin Gaś (Peugeot 208 R2) był 2, a Piotr Białowąs (pilot) – trzeci w klasie 4. Drugie miejsce w 2WD przypadło Andrzejowi Borkowskiemu (BMW M3), a siódme – Pawłowi Zakrzewskiemu (BMW 130i).

Był to więc bardzo udany dla naszych zawodników rajd! Kolejna rundą RSMP będzie Rajd Nadwiślański.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com