29 30 31 1 2 3 4

Imprezy

Koło Sportu Wirtualnego
Wirtualny Rajd Finlandii

Wirtualny Rajd Finlandii stanowił 8. rundę Virtual Rally Championship, mistrzostw rozgrywanych na platformie gry Richard Burns Rally. Zespół Automobilklubu Polski WRT uplasował się tym razem na 4. miejscu.

O zwycięstwo w klasyfikacji indywidualnej jak zazwyczaj walczył nasz reprezentant, Tomasz Wach (Citroën C3 WRC), który po 10 próbach posiadał 3 sekundy przewagi nad swoim najgroźniejszym przeciwnikiem w boju o mistrzostwo – Adrianem Klimasem. Niestety na 11. odcinku specjalnym Wach popełnił błąd, wypadając z trasy i po wypadku kończąc rywalizację bez punktów. Nie był to jednak koniec emocji, bowiem jego rywal na kolejnym „oesie” również zaliczył wypadek i odpadł z rajdu.

W klasie R5 rewelacyjny występ zanotował Piotr Walczak (Skoda Fabia R5 evo), który zdobył najniższy stopień podium, tracąc nieco ponad 1 minutę do zwycięzcy klasy, którym co ciekawe był syn 4-krotnego rajdowego mistrza świata Tommiego Makinena. Tempo jakie pokazał Piotr Walczak pozwoliło mu także na zajęcie 9. miejsca w klasyfikacji generalnej, co zważywszy na charakterystykę tras Rajdu Finlandii jest imponującym wyczynem, aby autem klasy R5 móc zostawić w tyle duże grono kierowców w mocniejszych samochodach WRC.

Dalej, na 12. miejscu w klasie po solidnej jeździe do mety dotarł Dariusz Jakubczyk (Skoda Fabia R5 evo), a oczko niżej Adam Mendoń (Skoda Fabia R5 evo). Michał Czernicki (Skoda Fabia R5 evo), po dachowaniu na ostatniej próbie uplasował się na 16. miejscu, a tymczasem Marcin Pyszny (Ford Fiesta R5), niestety pożegnał się z zawodami po wypadku już na 2. odcinku.

Tymczasem bardzo dobrze w klasie VRC3 spisał się Artur Hazuka (Honda Civic R3), który wywalczył najniższy stopień podium ze stratą 28 sekund. Jakub Marnik (Honda Civic R3) podtrzymał formę z poprzedniej rundy, zajmując kolejny raz 4. lokatę na mecie.

W klasie VRC4, Mariusz Domanus (Peugeot 208 R2), zaliczając niestety wypadek na ostatniej pętli rozminął się z szansami na zdobycie punktów i zajął 11. miejsce. Justyna Rajewska (Peugeot 208 R2), tym razem po mniej udanym występie sklasyfikowana została na 20. pozycji.

Także w klasie historycznej nasi kierowcy nie ustrzegli się błędów, Maciej Mynarski (Subaru Impreza GC8 555) i Rafał Majka (Subaru Impreza GC8 555) po wypadkach sklasyfikowani zostali odpowiednio na 13. i 14. miejscu, a Oskar Maćkowiak (Toyota Celica 2000GT-FOUR) odpadł z rajdu już na 10. odcinku.

Zespół Automobilklubu Polski WRT wciąż utrzymuje się na prowadzeniu w klasyfikacji zespołowej, posiadając 73 punkty przewagi, a do końca tegorocznej rywalizacji pozostał już tylko 4 rundy.

Autor tekstu: Tomasz Wach

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com