27 28 1 2 3 4 5

Imprezy

Samochody
Udany występ w rallycrossie

Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy AP w szóstej rundzie Mistrzostw Polski Rallycross, która odbyła się na torze w Słomczynie.

Paweł Melon odniósł swoim BMW kolejne zwycięstwo w Grupie SuperNational. Nasz kierowca od drugiego biegu kwalifikacyjnego dominował na torze i dzięki zdobytym punktom awansował na pozycje wicelidera w klasyfikacji.

Trzecie zwycięstwo z rzędu na pewno przybliża mnie do tytułu mistrza Polski. Fajnie jest wygrywać, ale to także wielka zasługa Radka, jednego z najlepszych inżynierów w naszym zespole – on wszystko wie, wszystko widzi, dobrze mi podpowiada, więc jest to nasz wspólny sukces – powiedział na mecie Paweł Melon.

Klasa Seicento Cup jest zdominowana przez reprezentantów Automobilklubu Polski. Łukasz Grzybowski odbudował samochód po awarii w Toruniu i po raz piąty w tym sezonie zdobył komplet punktów. W finale bardzo blisko Grzybowskiego był Szymon Jabłoński (także AP) i nawet doszło między nimi do lekkiego kontaktu w pierwszym zakręcie. W tabeli mistrzostw Polski Grzybowski wyprzedza Jabłońskiego.

W Grupie Super Cars wicelider Mikołaj Otto stanął przed bardzo trudnym zadaniem obrony pozycji. Marcin Mitsubishi Lancera Evo zastąpił zdecydowanie mocniejszym Fordem Fiestą RX. Do tego podczas drugiej kwalifikacji w Lancerze Mikołaja uszkodzeniu uległ silnik. Mechanicy przepracowali całą noc, by Otto mógł w niedzielę zjawić się na starcie kolejnych biegów. Auto nie dysponowało jednak pełną mocą. Mimo to w kwalifikacjach zajął trzecie miejsce, podobnie jak w finale.

Klasyfikacja OPONEO Mistrzostw Polski Rallycross po 6. rundzie
Klasa SC Cup: 1. Łukasz Grzybowski – 167 pkt.; 2. Szymon Jabłoński – 121 pkt.; 3. Mariusz Nowocień – 121 pkt.; 4. Piotr Budzyński – 104 pkt.
Grupa SuperNational: 1. Radosław Raczkowski – 145 pkt.; 2. Paweł Melon – 137 pkt.; 3. Łukasz Zoll – 124 pkt. ; 4. Rafał Berdys – 115 pkt.
Grupa SuperCars: 1. Tomasz Kuchar – 150 pkt.; 2. Mikołaj Otto – 123 pkt.; 3. Marcin Gagacki – 119 pkt.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com