30 31 1 2 3 4 5

Imprezy

Samochody
Udany występ kierowców AP w Słomczynie

Na torze w Słomczynie rozegrana została ostatnia, siódma runda OPONEO Mistrzostw Polski Rallycross. Bardzo dobrze spisali się zawodnicy z Automobilklubu Polski.W grupie SuperNationals Paweł Melon (BMW M3) świetnie radził sobie już w kwalifikacjach. Z kolei nieco poniżej oczekiwań i z błędami jeździł Jakub Wyszyński (Citroën C2), ale i tak zajął w nich 4. lokatę.

W finale rewelacyjnym startem popisali się Melon i Wyszyński, ale Jakub dosyć wolno przejechał przez Jokera i stracił tam trochę czasu. Na szutrowej sekcji ostatniego okrążenia Robert Mazurkiewicz doszedł Pawła Melona i lekko uderzył go w zderzak. Sytuację wykorzystał Wyszyński. Kuba wyprzedził rywala w Hondzie Civic, który stracił rozpęd i tym sposobem kierowca Citroena C2 awansował na drugie miejsce za Melona (29 pkt.), zapisując na koncie w sumie 23 pkt.. Podwójny sukces się reprezentantów Automobilklubu Polski! Daniel Krzysiak (BMW E36) wywalczył ósme miejsce.

W Klasie Seicento Cup triumfował Łukasz Grzybowski, który zgromadził 29 pkt. Dariusz Sobiecki (20 pkt.) był w wynikach trzeci (w finale zajął 4 miejsce).

W klasie SuperCars Mikołaj Otto był siódmy.