27 28 1 2 3 4 5

Imprezy

Samochody
Udany występ kierowców AP w Słomczynie

Łukasz Grzybowski Z Automobilklubu Polski został zwycięzcą pierwszej rundy OPONEO Mistrzostw Polski w Rallycrossie w klasie Seicento Cup. Nasz zawodnik został więc liderem klasyfikacji dorobkiem 30 punktów, wyprzedzając Macieja Cywińskiego (26 pkt.) i Damiana Litwinowicza.

W klasie SuperNationals niestety spore problemy ze swoją Skodą Fabią miał w półfinale nasz czołowy zawodnik, Paweł Melon, który przyjechał ostatni. Jednak na podium stanęło trzech kierowców AP! Po rozdzieleniu wyników na klasy najwięcej punktów w OPEN zdobył Zoll, drugi był Daniel Krzysiak, a trzeci Paweł Melon (obaj Automobilklub Polski).

W S2000 aż 25 punktów zdobył Jakub Wyszyński (Automobilklub Polski), 21 pkt. wywalczył Konrad Kacprzak, a po 20 pkt. wywieźli ze Słomczyna Michał Nowicki i Rafał Berdys.

W klasyfikacji generalnej mistrzostw po 1. rundzie Zoll ma 30 pkt., Krzysiak – 12 pkt., a Paweł Melon – 9 pkt.

W klasie Supercars nerwów na wodzy nie utrzymał jeden z uczestników i faworytów do zwycięstwa: Mikołaj Otto z Automobilklubu Polski, który popełnił falstart za co otrzymał karę drugiego przejazdu Joker Lap. Wygrał Tomasz Kuchar.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com