26 27 28 29 30 1 2

Imprezy

Motocykle
Sukces motocyklistów AP

Kierowcy Automobilklubu Polski Marek i Paweł Szkopek oraz Paweł Górka odnieśli duży sukces w wyścigu 24h Bol d’Or, pierwszej rundzie długodystansowych mistrzostw świata FIM EWC. Zespół Wójcik Racing Team ukończył zawody na wysokim jedenastym miejscu w klasyfikacji generalnej, dziewiątym w klasie EWC i na pierwszym w Pucharze Dunlopa.

Po 24 godzinach morderczej rywalizacji za kierownicą Yamahy R1 ekipa minęła linię mety francuskiego toru Paul Ricard aż 675 okrążeń, czyli 3,8 tysiąca kilometrów. Na tankowanie i zmianę kół nasi zawodnicy meldowali się w alei serwisowej 29 razy.

Zmagania ukończyło 41 z 59 startujących ekip. 20 najszybszych zdobyło punkty do klasyfikacji generalnej mistrzostw.

To dla nas wymarzony rezultat, będący efektem bardzo ciężkiej pracy całego, 50-osobowego zespołu, od zawodników, przed mechaników, aż po osoby pracujące za kulisami. Nasi weterani pokazali dokładnie to, czego się spodziewaliśmy; szybką i bezbłędną jazdę od startu do mety, zakończoną walką o miejsce w pierwszej dziesiątce. Bardzo dziękuję nie tylko całemu zespołowi, ale także niesamowitym polskim kibicom, którzy dopingowali nas od startu do mety oraz naszym partnerom, dzięki którym możemy reprezentować Polskę na arenie mistrzostw świata – powiedział szef ekipy Grzegorz Wójcik.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com