Imprezy

Samochody
Reprezentanci Automobilklubu Polski w Rajdzie Świdnickim-Krause

W Rajdzie Świdnickim-Krause reprezentanci Automobilklubu Polski pokazali bardzo dobre przygotowanie do sezonu.

Reprezentant Automobilklubu Polski, Kamil Heller, jadący jako pilot Filipa Nivett stanął na najwyższym podium w Rajdzie Świdnickim-Krause, pierwszej rundzie Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Zwycięska załoga jechała Skodą Fabia R5.

Doskonale spisali się także nasi kierowcy: Janek Chmielewski w BMW R+ Maxi w klasyfikacji generalnej był dziewiąty, a w swojej klasie Open 2WD – pierwszy. Jakub „Colin” Brzeziński (Citreoen C3 R3T) wygrał klasę 3, zajmując w „generalce” dziesiąte miejsce. Byłby przed klubowym kolegą, gdyby nie błąd pilota i wcześniejszy wjazd na PKC 12.

Grzegorz Bonder i Jakub Gerber (Renault Clio) zajęli w klasie 3 drugie miejsce. Łukasz Byśkiniewicz i jego nowy pilot Tomasz Borko (Opel Adam) taką samą pozycję uzyskali w klasie 4.

Marek Mularczyk i Michał Paciej (Fiat Punto) zostali sklasyfikowani na piątym, a Andrzej Borkowski i Piotr Białowąs (BMW M3)  na ósmym miejscu w Open 2WD. Jadący z Radosławem Poganem w Renault Clio pilot Kacper Pietrusiński był drugi w HR3.

Maty się osiągnęli: Piotr Kalinowski (Citroen C2) oraz Patryk Osowiecki i Adam Piwoński (Honda Civic Type-R).

W Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski sukces odniósł kierowca Automobilklubu Polski Artur Rowiński (Audi Quattro), który z Magdaleną Tokarską zajął pierwsze miejsce. Kolejna załoga AP – Robert Luty i Dariusz Gurdziołek (Subaru Legacy) stanęła na drugim stopniu podium.

Krzysztof i Tadeusz Głowala (Mazda 323 GTX) ukończyli zawody na szóstej pozycji, Bartosz Kowalski (Opel Astra GSI) – na siódmej, Rafał Winiarski i Tomasz Szostak (Fiat 125p) – na ósmej,  Marcin Grzelewski (Ford Escort RS MKII RS) – na dziewiątej, Mariusz Ziółkowski i Robert Gieroń (FSO Polonez 2000) – na trzynastej.