29 30 31 1 2 3 4

Imprezy

Koło Sportu Wirtualnego
Rajd Wysp Kanaryjskich 5. runda VRC

Kolejną wygraną w klasyfikacji zespołowej odniesioną przez zespół Automobilklubu Polski WRT zakończyła się 5. tegoroczna runda Virtual Rally Championship, którą był Rajd Wysp Kanaryjskich.

W najmocniejszych autach klasy WRC, nasz ubiegłoroczny mistrz, Tomasz Wach (Citroen C3 WRC), zajął najniższy stopień podium. Wach do zwycięzcy stracił 36 sekund, jednakże zdołał popisać się najlepszym czasie na próbie Power Stage, dopisując dzięki temu na swoje konto dodatkowe 5 cennych punktów.

W klasie R5 bardzo solidne wyniki odnotowali, Piotr Walczak (Skoda Fabia R5) i Marcin Pyszny (Ford Fiesta R5), zajmując odpowiednio 5. i 6. pozycję na mecie, a przy tym tocząc między sobą także bardzo wyrównaną rywalizację, albowiem różnica między nimi wyniosła zaledwie 1,3s. Dalej, na 18. miejscu dojechał Arkadiusz Czerniak (Skoda Fabia R5), powracający do zmagań po długiej przerwie. Natomiast Dariusz Jakubczyk (Skoda Fabia R5), Michał Czernicki (Skoda Fabia R5) i Adam Mendoń (Skoda Fabia R5), po wypadkach sklasyfikowani zostali na 40., 57. i na 76. miejscu.

Natomiast wśród aut z napędem na przednią oś, świetną 3. pozycję na podium w klasie VRC3 zajął Jakub Marnik (Honda Civic R3), który pomimo wypadnięcia z drogi na jednej z prób i sporej stracie czasowej coraz śmielej pokazuje swój potencjał do nawiązania walki o zwycięstwa. Tomasz Rajewski (Renault Clio IV R3T) i Artur Hazuka (Honda Civic R3), zaliczyli wypadki, zajmując ostatecznie 14. i 23. miejsce.

Rewelacyjną formę w klasie VRC4 podtrzymuję Marcin Piękoś (Opel Adam R2), mimo problemów na 11. „oesie” i wycieczce poza drogę, w powrocie na którą musieli pomóc mu kibice, zdobył kolejny raz 2. stopień podium. Mariusz Domanus (Renault Twingo R2), ukończył rajd na solidnym 14. miejscu.

W klasie historycznej, kolejne podium w tym roku wywalczył Maciej Mynarski (Subaru Impreza GC8 555), stając na ostatnim jego stopniu. Podróżując z przygodami Rafał Majka (Subaru Impreza GC8 555) i Oskar Maćkowiak (Toyota Celica 2000GT-FOUR) zajęli 14. i 28. miejsce.

Po 5 rajdach drużyna Automobilklubu Polski WRT pewnie lideruje w klasyfikacji zespołowej w tym roku, a już następne spotkanie najszybszych zawodników na wirtualnych odcinkach specjalnych podczas Rajdu Portugalii!