25 26 27 28 29 30 1

Imprezy

Koło Sportu Wirtualnego
Rajd Niemiec – 11. runda VRC

Kolejną już w tym sezonie wygraną zawodnika Automobilklubu Polski WRT, Tomasza Wacha zakończyła się 11. runda Virtual Rally Championship – Rajd Niemiec. Z kolei w punktacji zespołowej nasza drużyna zajęła tym razem 2. stopień podium.

Tomasz Wach (Citroën C3 WRC), po wygraniu 14 z 19 odcinków specjalnych, uzyskał na mecie aż ponad 40 sekund przewagi nad kolejnym zawodnikiem i dzięki temu wynikowi wysunął się czoło punktacji całego sezonu.

Tymczasem powrót na podium w klasie VRC2 zaliczył Marcin Pyszny (Ford Fiesta R5), finiszując na 3. miejscu i tracąc do 2. stopnia podium jedynie 1,86 sekundy. Piotr Walczak (Ford Fiesta R5), próbując atakować na ostatniej próbie, popełnił błąd i po stracie ponad pół minuty musiał zadowolić się ostatecznie 5. pozycją. Dalej, na 19. lokacie zmagania ukończył Adam Mendoń (Subaru Impreza N15 R4). Natomiast Adrian Czarnecki (Hyundai i20 R5) i Dariusz Nowak (Skoda Fabia R5), po przygodach już na początku rywalizacji zajęli odpowiednio 32. i 35. miejsce.

Po zdobyciu 3. miejsca w poprzedniej rundzie, także i na niemieckich „oesach” na podium w klasyfikacji VRC3 rajd ukończył Maciej Mynarski (Honda Civic R3), zajmując najniższy jego stopień. Tomasz Rajewski (Renault Clio IV R3T), po wypadku na początkowej pętli rajdu sklasyfikowany został na 11. pozycji.

W klasie VRC4, Mariusz Domanus (Peugeot 208 R2) kolejny raz potwierdzając bardzo wysoką skuteczność swojej jazdy w tym roku, wywalczył 6. miejsce. Natomiast Artur Hazuka (Opel Adam R2), zaliczył wypadek na 10. próbie i po skorzystaniu z systemu superally wspiął się ostatecznie na 9. miejsce. A z kolei nowi podopieczni naszego zespołu, Marcin Piękoś (Opel Adam R2) i Piotr Gazda (Opel Adam R2) już od początkowych prób zaprezentowali tempo, które pozwalało im na utrzymywanie 1. i 2. pozycji w klasie R2 w pierwszej  części rajdu. Niestety później obaj zaliczyli wypadki, przez co kończąc ostatecznie zmagania odpowiednio na 10. i 14. lokacie.

Rywalizujący tym razem w klasie historycznej Oskar Maćkowiak (Toyota Celica ST205 GT4) zajął w niej wysokie 4. miejsce.

Do końca sezonu Virtual Rally Championship by VR.eu pozostały już tylko 2 ostatnie rundy,