25 26 27 28 29 30 31

Imprezy

Samochody
Przygoński drugi w Pucharze Świata

Kierowca Automobilklubu Polski, Kuba Przygoński wraz z pilotem Timo Gottschalkiem zajęli trzecie miejsce w rajdzie Baja Portalegre 500, ostatniej w tym sezonie rundzie Pucharu Świata w Rajdach Baja. Dało to im awans o jedno miejsce w klasyfikacji końcowej – załoga została sklasyfikowana na drugim miejscu w cyklu 2019.

Przygoński i Gottschalk do końca walczyli o tytuł z Orlando Terranovą, który ostatecznie wygrał zarówno rajd, jak i Puchar Świata. Różnice punktowe w czołówce przed ostatnią rundą były minimalne. W starciu dwóch Mini John Cooper Works Rally górą był Argentyńczyk, który dojechał na metę rajdu z przewagą 4,42 min nad Polakiem.

Inny pretendent do zwycięstw w pucharze Władimir Wasiliew nie uniknął kłopotów na przedostatnim odcinku specjalnym i w Portugalii odpadł z walki o czołowe miejsca.

Kuba Przygoński: Był to bardzo długi i tak naprawdę ciężki sezon, z wieloma przygodami. Cieszymy się z drugiego miejsca. Wielkie gratulacje dla Orly’ego Terranovy, który wygrał. W Portugalii do końca wszystko mogło się wydarzyć. Na drugim odcinku pękła nam felga, ale udało się ją szybko zmienić Wyprzedziliśmy Wasiliewa, awansowaliśmy na 2. miejsce i z tego się cieszymy. Zrobiliśmy, co mogliśmy.

Kuba Przygoński wystąpił w 6 z 7 rund tegorocznego Pucharu Świata w rajdach Baja. Zwyciężał w Dubaju i Jordanii, trzykrotnie zajmował miejsca na podium, raz znaleźli się na 4. pozycji oraz nie ukończyli Italian Baja z powodu uszkodzenia samochodu.

Kuba Przygoński: Dzięki doświadczeniom z tego sezonu wiemy, że możemy osiągać jeszcze lepsze tempo. Mieliśmy z Timo fajną współpracę, cały rok bardzo mocno pracowaliśmy też nad samochodem, który działa jeszcze lepiej.

Na drugim stopniu podium Baja Portalegre 500 znalazł się Nani Roma. Portugalski rajd był ostatnim starem Kuby w tym roku. Następny będzie rajd Dakar.