29 30 31 1 2 3 4

Imprezy

Koło Sportu Wirtualnego
Pierwsza runda VRC 2020

Zawodnicy Automobilklubu Polski WRT rywalizujący na wirtualnych rajdowych trasach Virtual Rally Championship na platformie gry Richard Burns Rally, imponująco, bo od wygranej w klasyfikacji zespołowej rozpoczęli kolejny sezon. Po wygraną w „generalce” w 1. tegorocznej rundzie, Rajdzie Monte Carlo, sięgnął broniący tytułu mistrzowskiego Tomasz Wach.

Nasz reprezentant, Tomasz Wach (Citroën C3 WRC), przez prawie połowę zmagań walczył zaciekle o prowadzenie z Adrianem Klimasem, a także z reprezentantem Słowacji, Dennisem Zetakiem, zmieniając się wielokrotnie na czele tabeli. Obaj jego rywale jednak po błędach, a także po ryzykownym doborze opon – jak w przypadku Zetaka, odpadli z rajdu kolejno na 5. i 10. odcinku specjalnym. Tym samym Tomasz Wach osiągnął metę z przewagą aż prawie 2 minut nad kolejnym kierowcą. Drugi z naszych kierowców w klasie WRC, Jacek Madetko (Ford Fiesta RS WRC 2014), po wypadku sklasyfikowany został na 33. miejscu.
W klasie VRC2, świetnym rezultatem tegoroczne mistrzostwa rozpoczął Piotr Walczak (Ford Fiesta R5), meldując się na znakomitym 3. stopniu podium, ze stratą pół minuty do zwycięzcy. Dalej, na 6. lokacie, rajd ukończył Marcin Pyszny (Ford Fiesta R5), który pomimo kilku błędów zapewnił sobie solidną zdobycz punktową po 1. rundzie. Ze zmiennym szczęściem podróżował natomiast Piotr Gazda (Skoda Fabia R5 evo), który na wielu próbach notował czasy w czołówce, lecz straty poniesione po wypadnięciu z drogi na początku rajdu pozwoliły mu wspiąć się jedynie na 14. miejsce. Dalej, na 18. miejscu dojechał Michał Czernicki (Ford Fiesta R5).

Tymczasem w „ośkach”, w klasie VRC3, na 4. pozycji, 13 sekund za podium metę w Monte Carlo osiągnął Artur Hazuka (Renault Clio IV R3T). Za nim, 6. miejsce zdobył Jakub Marnik (Renault Clio IV R3T), który pomimo efektownego dachowania na jednym z odcinków, pokazał że z pewnością ma tempo pozwalające na walkę o podium w kolejnych rundach. 1 punkt na swoje konto dopisał także Tomasz Rajewski (Renault Clio IV R3T), notując 10. rezultat na mecie imprezy.
Klasa VRC4, to już kolejny pokaz dużego potencjału przez Marcina Piękosia (Ford Fiesta R2) do zdobywania najwyższych laurów w tej klasie, który tym razem zajął 3. stopień podium. Adam Mendoń (Opel Adam R2), ukończył rajd na 16. pozycji.

Natomiast w klasie historycznej dobrze odnalazł się Maciej Mynarski (Subaru Impreza GC8 555), po solidnym występie dojeżdżając na doskonałym 3. miejscu w klasie. Oskar Maćkowiak (Toyota Celica), po kilku problemach technicznych, sklasyfikowany został na 27. lokacie.

Z Monte Carlo nasz zespół pierwszy raz w historii mistrzostw Virtual Rally Championship wyjeżdża jako lider klasyfikacji zespołowej, a kolejną areną zmagań najszybszych wirtualnych kierowców rajdowych świata będzie Rajd Szwecji, gdzie podobnie jak i w prawdziwym odpowiedniku pogoda i warunki jakie spotkają zawodników będą sporym wyzwaniem!

Autor tekstu: Tomasz Wach