31 1 2 3 4 5 6

Imprezy

Motocykle
Marek Szkopek i Paweł Szkopek na torze Red Bull Ring

Kierowcy Automobilklubu Polski, Marek Szkopek i Paweł Szkopek startowali na torze Red Bull Ring w dwóch motocyklowych wyścigach piątej, przedostatniej rundy mistrzostw Polski klasy Superbike.

Paweł Szkopek nie tylko wygrał oba wyścigi WMMP, ale triumfował także w zmaganiach kategorii Superstock 600

To były pracowite zawody, ponieważ zgłosiłem się do startu w dwóch klasach, aby pomóc Patrykowi w robieniu jak najszybszych postępów w Superstockach 600. Niedzielny wyścig Superbike’ów był bardzo trudny, bo po uderzeniu w tylne koło przez jednego z rywali spadłem aż na 18 miejsce, ale szybko odrabiałem straty. Chciałem dokonać czegoś niemożliwego i wygrać cztery wyścigi w jeden weekend, ale w niedzielę pożyczyłem swoją Yamahę R6 Patrykowi, którego motocykl ucierpiał po sobotniej wywrotce i nie wystartowałem w drugim wyścigu Superstock 600. Trzy zwycięstwa to jednak i tak świetny wynik. Co prawda 11 lat temu wygrałem aż pięć wyścigów w jeden weekend w USA, ale nie pamiętam, czy kiedykolwiek wygrałem trzy razy w jednych zawodach mistrzostw Polski. W klasyfikacji generalnej Superbike’ów zrobiło się bardzo ciekawie, dlatego czeka nas bardzo emocjonujący finał – mówi Paweł Szkopek, który walczy o swój dwunasty tytuł mistrza Polski.

W królewskiej klasie Superbike weekend rozpoczął się pechowo dla lidera klasyfikacji generalnej, Marka Szkopka, który musiał wycofać się z pierwszego wyścigu z powodu problemów technicznych. W niedzielę zawodnik AP finiszował na drugim miejscu, sięgając po swoje ósme podium w tym roku.

Szósta i ostatnia runda WMMP, ponownie połączona z europejskimi zmaganiami Alpe Adria, odbędzie się w pierwszy weekend października na niemieckim torze Oschersleben. Już za dwa tygodnie bracia w barwach Wójcik Racing Teamu wystartują w pierwszej rundzie MŚ FIM EWC, 24-godzinnym wyścigu Bol d’Or we Francji, gdzie stołeczna ekipa wystawi aż dwie Yamahy R1.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com