29 30 31 1 2 3 4

Imprezy

Samochody
Kolejna Barbórka dla Kajetanowicza

Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran wygrali 55 Rajd Barbórka. Załoga prowadząca Forda Fiesta WRC nie miała sobie równych, zajmując czołową pozycję na wszystkich pięciu odcinkach specjalnych. Mistrzowie Europy wyprzedzili drugich na mecie, Filipa Nivette i Kamila Hellera o ponad minutę. Dla Kajetanowicza to już piąta wygrana w grudniowym klasyku.

Nivette i Heller, aktualni mistrzowie Polski, pewnie utrzymywali druga pozycję od początku rywalizacji. Za ich plecami toczyła się zacięta walka o najniższy stopień podium. Przed ostatnią próbą Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk (Subaru Impreza STI) wyprzedzali Bryana Bouffier i Xaviera Panseri (Ford Fiesta) o zaledwie 3 dziesiąte sekundy. Kolejne dwie sekundy tracili do nich Wojciech Chuchała i Sebastian Rozwadowski (Ford Fiesta R5++). Ostatecznie trzecie miejsce w 55 Rajdzie Barbórka zajęli Bouffier i Panseri. Francuzi wyprzedzili Miko Marczyka o niespełna 4 sekundy.

Po kłopotach na pierwszym odcinku straty regularnie odrabiali Tomasz Kuchar i Magda Lukas – Jurkowski. Podczas porannej próby na Bemowie załoga Citroena C4 RX została zablokowana na kilka sekund po awarii samochodów, który prowadził Gilles Panizzi. Ostatecznie Kuchar zdołał awansować do pierwszej dziesiątki i tegoroczną Barbórkę zakończył na siódmej pozycji.

Ostatnia odsłoną 55 Rajdu Barbórka będzie tradycyjnie Kryterium Asów. Tytułu Króla Karowej będzie bronił Kajetan Kajetanowicz. Początek przejazdów pokazowych o 17:00, start rywalizacji zaplanowano na 18:30.