25 26 27 28 29 30 31

Imprezy

Koło Sportu Wirtualnego
Hattrick Adriana Klimasa

Za nami 3. Runda Wirtualnego Rajdowego Pucharu Polski. Najlepsi zawodnicy z kraju odwiedzili tym razem regiony Puław, by stoczyć bój o zwycięstwo w Rajdzie Nadwiślańskim. Kierowcy mieli do pokonania zaledwie 6 oesów rozgrywanych w formacie dwóch pętli po 3 odcinki specjalne.

Rajd został zdominowany całkowicie przez lidera Mistrzostw WRPP – Adriana Klimasa. Kierowca Killaz Motorsport za sterami Forda Focusa WRC wygrał wszystkie 6 oesów, meldując się z ponad 30 sekundową przewagą na mecie imprezy. Adrian wywozi z Puław komplet 30 punktów (5 oczek za zwycięstwo na Power Stage’u) i pewnie prowadzi w cyklu. Drugi na mecie zameldował się Jakub Marnik w Xsarze WRC. Dopiero na ostatnim odcinku, Jakub wskoczył na 2. pozycję pokonując o 3 sekundy Marcina Pysznego. Marcin zajął 3. pozycję jadąc Fordem Fiestą R5. W pokonanym polu kierowca Automobilklubu Polski zostawił m.in. kierowców jadących mocniejszymi autami klasy WRC – Pawła Kaluschę, czy Maćka Foltę (obaj Ford Focus Mk II RS WRC 2006).

W klasie RC2 bezapelacyjnym zwycięzcą został Marcin Pyszny, który tryumfował także na Power Stage’u. Kierowca jadący Fordem Fiestą pokonał duet kierowców AK Sport WRT – Kamila Żurawlewa w Polo R5 oraz Michała Walkowskiego korzystającego z Hyundaia I20 R5.
Sporo dramaturgii towarzyszyło zawodnikom i kibicom w klasie RC3. Najszybszy na trasach Rajdu Nadwiślańskiego był Artur Hazuka, jednak po nałożonej przez organizatora karze, kierowca Automobilklubu spadł na 4 lokatę. Tym samym 3. Rundę WRPP wygrał Michał Górski (Honda Civic TypeR). Michał dopisał także 5 oczek za zwycięstwo na ostatnim odcinku specjalnym. Drugi ze stratą 1,5 minuty dojechał Andrzej Siekański w Renault Clio R3. Podium skompletował Bartosz Walewski w nowszej generacji francuskiej rajdówki – Clio R3T.

Świetną walkę zobaczyli kibice w klasie RC4. Do ostatniego odcinka specjalnego trwała walka pomiędzy Wojtkiem Komorkiem(Peugeot 208 R2), a Marcinem Piękosiem(Opel ADAM R2). Górą był Wojtek, który o 4 sekundy szybciej przeciął linię mety w Puławach. Trzeci dojechał Jan Listewnik (Peugeot 208 R2), który zgarnął komplet punktów za ostatni oes.
Niemniej emocji było w klasie historycznej. Tam zwyciężył Bartek Dziok (Toyota Celica 2000GT-FOUR RC (ST185)), który o 6 sekund pokonał Marka Wężowskiego (Subaru Impreza GC8 555 GrpA). Trzecie miejsce zajął Maciej Zawisza (Subaru Impreza GC8 555 GrpA), po karze nałożonej na Wojciecha Anusiewicza. Popis swoich umiejętności na Power Stage’u pokazał Dawid Wieczorek, który pokonał konkurentów o niespełna 10 sekund inkasując 5 dodatkowych punktów.

Równych sobie w klasyfikacji zespołowej nie miał zespół AK Sport WRT, który zgromadził 136 punktów zostawiając w tyle ekipy Automobilklub Polski WRT (96 pkt.) oraz ComFix Rally Team (88 pkt.). Kolejne teamy nie przekroczyły progu 60 punktów.
Kierowcy startujący w WRPP mają teraz dłuższą przerwę, bowiem kolejnym rajdem będzie impreza w Rzeszowie zaplanowana na 17.08.2020r. Do zobaczenia na podkarpackich oesach.

Wyniki po trzech rozegranych rundach rbr.onlineracing.cz/index.php?act=cupview&cupid=59