29 30 31 1 2 3 4

Imprezy

Koło Sportu Wirtualnego
9.runda VRC – Rajd Finlandii

W rywalizacji na wirtualnych odcinkach specjalnych Rajdu Finlandii, podczas już 9. tegorocznej rundzie zmagań w Virtual Rally Championship zespół Automobilklubu Polski WRT zajął 2. miejsce w klasyfikacji zespołowej. O zwycięstwo w klasyfikacji indywidualnej całych zawodów do ostatniej próby walczył Tomasz Wach, zajmując ostatecznie 2. stopień podium.

Tomasz Wach (Citroën C3 WRC), po wygranej w poprzedniej rundzie tym razem musiał uznać wyższość Tylera Bucka (Ford Fiesta WRC), do którego sukcesywnie tracił drobne ułamki sekund wraz z kolejnymi „oesami” rajdu. Niemniej dzięki dobremu czasowi na ostatniej próbie, nasz zawodnik zagwarantował sobie dodatkowe 5 punktów za wygrany Power Stage, a do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej rajdu zabrakło mu jedynie 6 sekund. Jacek Madetko (Ford Fiesta RS WRC 2015) zajął 26. miejsce w klasie.

W klasie VRC2, kolejny świetny rezultat osiągnął Piotr Walczak (Ford Fiesta R5), który pomimo przygody na jednym z odcinków i uszkodzeniu dyferencjału zajął najniższy stopień podium w klasie. Z dobrej strony pokazali się również Adrian Czarnecki (Hyundai i20 R5) i Justyna Rajewska (Skoda Fabia R5), którzy oboje osiągnęli swoje zdecydowanie najlepsze wyniki w tym roku, plasując się odpowiednio na 6. i 8. pozycji w klasie. Rewelacyjne tempo pozwalające na walkę o wygraną na początku zmagań prezentował Marcin Pyszny (Ford Fiesta R5), lecz na 5. odcinku po przestrzeleniu zakrętu wypadł z drogi i zaliczył wypadek – ostatecznie 35. pozycja w klasie. Z przygodami podróżowali także Mariusz Furtek (Ford Fiesta R5) i Michał Czernicki (Ford Fiesta R5) – kolejno 23. i 39. lokata w klasie.

W klasie VRC3, najwyżej z naszych reprezentantów rajd ukończył Tomasz Rajewski (Renault Clio IV R3T), który drugi raz z rzędu zajął 4. miejsce i wciąż znajduje się w pogoni za zdobyciem swojego pierwszego podium w tym sezonie. Niewiele gorzej spisał się Adam Mendoń (Renault Clio IV R3T), kończąc rajd na 5. pozycji, co jest jego najlepszym tegorocznym wynikiem. Maciej Mynarski (Honda Civic R3), próbując nawiązać walkę o podium na ostatniej pętli, zaliczył wypadek, ostatecznie musząc zadowolić się 6. miejscem w klasie. Dariusz Nowak (Citroen DS3 R3-MAX), po kilku przygodach sklasyfikowany został na 14. lokacie.
Imponujące rezultaty osiągnęli także nasi zawodnicy w klasie VRC4, Artur Hazuka (Opel Adam R2) i Mariusz Domanus (Peugeot 208 R2), zdobywając 2. i 3. stopień podium. Wynik ten sprawił, że w punktacji całego sezonu plasują się oni kolejno na 1. i 2. pozycji. Tomasz Ilnicki (Opel Adam R2), po problemach w już początkowej fazie rywalizacji zajął 31. miejsce.

Natomiast w klasie historycznej, Oskar Maćkowiak (Mitsubishi Lancer Evo II) po wypadku na 12. próbie zajął 11. miejsce.
Przed zespołem Automobilklubu Polski WRT jeszcze 4 rundy do końca sezonu Virtual Rally Championship, a kolejną z nich będzie zbliżający wirtualny odpowiednik Rajdu Barum!

Autor tekstu: Tomasz Wach

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com