28 29 30 1 2 3 4

Imprezy

Koło Sportu Wirtualnego
4 Runda VRC 2021 – Rally Islas Canarias

Tegoroczny Rajd Wysp Kanaryjskich przywitał wirtualnych kierowców wspaniałą słoneczną pogodą. Zawodnicy mieli do pokonania 15 malowniczych, płaskich jak stół asfaltowych odcinków specjalnych. Do rywalizacji przystąpiło 236 kierowców, 116 ujrzało linię mety, a tylko 92 nie skorzystało z systemu super rally.
4. Runda Mistrzostw Świata by VirtualRally.eu została zdominowana przez nikogo innego jak Adriana Klimasa, który za kierownicą Hyundaia i20 Coupe WRC 2020 wygrał całe zawody z ogromną przewagą nad drugim Jakubem Dolezalem. Kierowca z Czech za kierownicą Toyoty Yaris WRC 2018 stracił do Adriana +1:32.20 s. Na trzecim stopniu podium rajd ukończył Tommi Makinen. Kierowca z Finlandii za kierownicą Skody Fabii R5 evo ukończył zawody ze stratą +1:45.17 s. do lidera. Czołową piątkę uzupełniają Adrian Sadowski, który również za kierownicą Skody Fabii R5 evo przegrał z Tommim o zaledwie 1,89 s. ! oraz Tomas Perez. Kierowca z Hiszpanii za kierownicą Hyundaia i20 Coupe WRC 2017 ukończył rajd ze stratą +2:16.47 s. do lidera.

W klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata na prowadzeniu umocnił się Adrian Klimas, który zgromadził 108 pkt. Drugie miejsce zajmuje Hult Tobias z dorobkiem 39 pkt., a tuż za nim znajduje się Jakub Dolezal, który na swoim koncie ma 35 pkt. Kierowca z Czech zgromadził jeden punkt więcej niż aktualnie urzędujący Mistrz Świata Petr Kubovsky.
W klasyfikacji zespołowej Killaz Motorsport prowadzi z dorobkiem 530 pkt. Drugie miejsce zajmuje AK-Sport Rookie Rally Team, którzy na swoim koncie posiadają 252 pkt. Trzecie miejsce należy do SIM-control 226 pkt., a na 4 miejscu znajduje się AUTOMOBILKLUB POLSKI WRT z wynikiem 199 pkt.

Przechodzimy już do podsumowania zmagań naszych zawodników.
W klasie RC1 najlepiej spisał się Jakub Marnik (Citroen C3 WRC 2017), który ukończył zawody na 14 miejscu w klasyfikacji generalnej i na 7. pozycji w klasie. Jakub niestety nie ustrzegł się błędów. Do 10 odcinka zajmował świetne 4. miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu ze stratą 2,21 s do Jakuba Dolezala. 11. odcinek specjalny przyniósł ogromne straty dla naszego zawodnika za sprawą dachowania i poważnego uszkodzenia auta, jednak szczęśliwie auto nie było na tyle uszkodzone, aby musiał wycofać się z rywalizacji. Drugi z naszych kierowców w tej klasie – Tomasz Rajewski – niestety wypadł z trasy na 8. odcinku specjalnym i nie ukończył rywalizacji.

Natomiast klasa RC2 to wspaniały pokaz umiejętności wschodzącej gwiazdy naszego zespołu! Marcin Piękoś za kierownicą Skody Fabii R5 evo ukończył zawody ze stratą zaledwie 2,77 s do trzeciego miejsca! Nasz kierowca od samego początku sezonu prezentuje znakomite tempo i z pewnością nie raz powalczy jeszcze o podium w tym sezonie. Na 8. miejscu w klasie rajd ukończył Piotr Walczak ze stratą +1:36.75 s. do lidera. Michu Tambor (Ford Fiesta R5), Piotr Gazda (Ford Fiesta Rally 2) oraz Marcin Pyszny (Skoda Fabia R5 evo) niestety z powodu wypadków na trasie nie ukończyli 4. rundy Mistrzostw Świata.

W klasie RC3 z dobrej strony pokazał się Artur Hazuka. Kierowca Hondy Civic Type R zakończył zmagania na 7. miejscu w klasie ze stratą +2:47.17 s do lidera. Drugi z naszych kierowców Krzysztof Piterak już na pierwszym odcinku musiał skorzystać z systemu super rally i ukończył zawody na 14. miejscu w klasie z dość dużą stratą do lidera. Mamy jednak nadzieje, że nasz nowy kierowca rozkręci się w trakcie sezonu, a tymczasem życzymy mu powodzenia podczas startu w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski, które odbędą się już w najbliższy weekend w Załużu.

Z kolei w klasie RC4 najlepszy z naszych zawodników okazał się Kamil Knap, który za kierownicą Forda Fiesty Rally 4 ukończył zmagania na 16. miejscu w klasie. Mariusz Domanus (Peugeot 208 Rally 4) zakończył rajd na 20. Lokacie, a Adam Mendoń w bliźniaczym samochodzie był tuż za nim na 21. miejscu. Justyna Rajewska (Peugeot 208 R2), Oskar Maćkowiak (Peugeot 208 Rally 4) oraz Piotrek Banaszek (Ford Fiesta Rally 4) niestety nie zaliczą 4. rundy do udanych z powodu wypadków na trasie i nie ukończenia zawodów.

Klasa samochodów historycznych to świetny występ Dariusza Jakubczyka! Kierowca Toyoty Celici 2000GT-FOUR RC (ST185) zakończył rajd na 5. miejscu w klasie ze stratą +2:33.30 s do lidera. Mety tym razem nie ujrzeli Maciej Mynarski (Subaru Impreza 555) oraz Rafał Majka (Toyota Celica 2000GT-FOUR RC (ST185).

Autor Tekstu: Jakub Marnik

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com