27 28 29 30 1 2 3

Imprezy

Koło Sportu Wirtualnego
4 runda VRC 2020 – Rajd Azorów

W 4. tegorocznej rundzie wirtualnej rywalizacji na trasach Virtual Rally Championship reprezentanci Automobilklubu Polski WRT odnieśli kolejną wygraną w klasyfikacji zespołowej, tym samym umacniając się na prowadzeniu w punktacji!

W klasie WRC, Tomasz Wach (Citroën C3 WRC) zaliczył solidny występ, osiągając metę Rajdu Azorów na 2. stopniu podium, tracąc 23 sekundy do zwycięzcy. Nasz kierowca zajmuje także 2. miejsce w klasyfikacji całego sezonu, lecz na następną rundę zapowiada walkę o zwycięstwo! Jacek Madetko (Ford Fiesta RS WRC 2014 ), drugi z naszych zawodników zajął 30. miejsce w klasie.

Tymczasem do walki o czołowe lokaty w klasie VRC2 powrócił Marcin Pyszny (Ford Fiesta R5), który po obróceniu się na jednej z prób musiał zadowolić się 4. pozycją tuż za podium, co jednocześnie pozwoliło mu na zajęcie 10. miejsca w klasyfikacji generalnej, co oznaczało, że nasz kierowca zostawił w tyle wielu kierowców w autach WRC. Dalej, na 7. miejscu do mety dojechał Piotr Walczak (Ford Fiesta R5), który w punktacji sezonu utrzymuje się na 3. miejscu, wciąż z relatywnie niewielką stratą punktową do liderów. Michał Czernicki (Skoda Fabia R5) i Arkadiusz Czarnecki (Skoda Fabia R5), po wypadkach sklasyfikowani zostali odpowiednio na 23. i 30. miejscu.

Ubiegłoroczny mistrz klasy VRC4, Artur Hazuka (Honda Civic R3), wywalczył w Rajdzie Azorów swoje pierwsze podium w klasie VRC3, po równej jeździe zajmując 3. miejsce ze stratą 28 sekund. Jakub Marnik (Renault Clio IV R3T) zaliczył wypadek na 10. odcinku specjalnym i sklasyfikowany został 14. pozycji.
Fenomenalną formę utrzymuje Marcin Piękoś (Opel Adam R2), trzeci raz rzędu kończąc rywalizację na 2. miejscu w klasie VRC4, co także oznacza, że jest on jednym z nielicznych zawodników w całej stawce VRC, którzy ukończyli wszystkie dotychczasowe rajdy na podium. Rafał Majka (Opel Adam R2), po wypadku sklasyfikowany został na 52. miejscu w klasie.

W klasie historycznej Maciej Mynarski (Subaru Impreza GC8 555), zaliczył kolejny świetny występ i ukończył zmagania na najniższym stopniu podium. Pozostali nasi kierowcy, Mariusz Domanus (Renault Clio 16S Williams) i Oskar Maćkowiak (Toyota Celica), podróżując z przygodami ukończyli rajd odpowiednio na 14. i 15. pozycji.

Po 4. rundach zespół Automobilklubu Polski WRT zajmuje 1. miejsce w klasyfikacji zespołowej, a już następną rundą Virtual Rally Championship 2020 by VirtualRally.eu będzie Rajd Wysp Kanaryjskich!

Autor tekstu: Tomasz Wach

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com