24 25 26 27 28 29 30

Imprezy

Koło Sportu Wirtualnego
13 VRC 2019 – RallyRACC Catalunya – Costa Daurada

Sezon Virtual Rally Championship zakończył się w miniony weekend wirtualnym odpowiednikiem Rajdu Katalonii. Po zdobyciu w przedostatniej rundzie tytułu mistrzowskiego w klasyfikacji generalnej wśród kierowców przez Tomasza Wacha i wywalczeniu tytułu wicemistrzowskiego w klasyfikacji zespołowej przez zawodników Automobilklubu Polski WRT, tym razem nasz zespół wygrał rywalizację w punktacji zespołowej w tej rundzie, tym samym kończąc sezon 2019 mocnym akcentem.

Na początku rywalizacji na katalońskich odcinkach specjalnych Tomasz Wach (Citroën C3 WRC) utrzymywał prowadzenie w „generalce”, lecz niestety na 6. „oesie” po skoku na hopie uderzył w drzewo i musiał wycofać się z dalszego udziału w imprezie.
Tymczasem w VRC2, prezentujący świetne osiągi przez cały rok Piotr Walczak (Ford Fiesta R5) wciąż znajdował się w walce o mistrzostwo w klasie. Jednakże tym razem nie był w stanie utrzymać tempa swojego głównego konkurenta i ostatecznie zajął w rajdzie 2. miejsce, przez co tym samym zakończył cały sezon również na 2. stopniu podium.

Swój pierwszy start w aucie klasy R3 zaliczył świeżo upieczony w poprzedniej rundzie mistrz klasy R2 – Artur Hazuka (Citroen DS3 R3-MAX), który pokazał się z dobrej strony i notował czasy pozwalające walczyć o podium. Niestety po wypadnięciu z drogi na jednej z prób i sporej stracie czasowej musiał zadowolić się 4. pozycją. Dalej, na 6. lokacie do mety po kilku przygodach dojechał Maciej Mynarski (Honda Civic R3). Tomasz Rajewski (Renault Clio IV R3T) i Rafał Majka (Honda Civic R3), po wypadkach i skorzystaniu z superally sklasyfikowani zostali odpowiednio na 10. i 14. miejscu.
W klasie VRC4 najlepiej spisał się Marcin Piękoś (Opel Adam R2), po równej jeździe, zajmując kolejny raz rewelacyjną 2. lokatę na podium. Nieco dalej, bo na 7. miejscu zmagania ukończył Mariusz Domanus (Peugeot 208 R2), lecz było to wszystko czego potrzebował, żeby mógł się cieszyć ze zdobycia tytułu wicemistrzowskiego w klasie na koniec roku.

Sezon 2019 kończymy zdobywając tytuły mistrzowskie w klasyfikacji generalnej wywalczony przez Tomasza Wacha, a także Artura Hazukę w klasie VRC4. Tytuły wicemistrzowskie w klasie VRC2 i VRC4 zdobyli odpowiednio Piotr Walczak i Mariusz Domanus, a tytuł II-wicemistrza VRC2 powędrował do Marcina Pysznego. Natomiast cały zespół Automobilklubu Polski WRT zajął 2. stopień podium w punktacji zespołowej!

Autor tekstu: Tomasz Wach

Podsumowanie sezonu:

Na 39 łącznie sklasyfikowanych teamów, zajęliśmy drugie miejsce po 13 rundach cyklu.

Wygrana w indywidualnej klasyfikacji generalnej – Tomasz Wach
2 i 3 miejsce w klasie VRC2 (R5) – Piotr Walczak, Marcin Pyszny
1 i 2 miejsce w klasie VRC4 (R2) – Artur Hazuka, Mariusz Domanus

Tak prezentują się nasze osiągnięcia w najważniejszym cyklu rajdów wirtualnych, a dodać trzeba że w drugiej połowie sezonu zasiliło nasz team kilu doświadczonych zawodników, którzy również dołożyli swoją cegiełkę do końcowego wyniku.