28 29 30 1 2 3 4

Imprezy

Koło Sportu Wirtualnego
12 VRC 2019 – Wales Rally GB

W Virtual Rally Championship, mistrzostwach rajdów wirtualnych rozgrywanych na platformie Richard Burns Rally w przedostatniej tegorocznej rundzie tytuł mistrzowski w klasyfikacji generalnej zapewnił sobie zawodnik Automobilklubu Polski WRT, Tomasz Wach!

Tomasz Wach (Citroën C3 WRC), wykorzystując nieobecność swojego głównego rywala w walce o mistrzostwo, zwyciężył z przewagą prawie 2 minut nad kolejnym zawodnikiem. Dzięki temu zwycięstwu nasz reprezentant wywalczył drugi z rzędu tytuł mistrzowski.W VRC2, wciąż walczący o tytuł w klasie na koniec sezonu, Piotr Walczak (Ford Fiesta R5), wygrał rywalizację w rajdzie z przewagą 19,73s, redukując tym samym stratę w punktacji przed ostatnim w tym roku Rajdem Katalonii do zaledwie 4 punktów. Dalej, na 20. i 30. miejscu w klasie po wypadkach i konieczności z skorzystania z systemu superally sklasyfikowani zostali odpowiednio Piotr Gazda (Ford Fiesta R5) i Marcin Pyszny (Ford Fiesta R5).

W klasie VRC3, najwyżej zmagania na walijskich odcinkach specjalnych ukończył Rafał Majka (Honda Civic R3), walcząc przez ponad połowę rajdu o 3. stopień podium, lecz po wypadnięciu z trasy na 14. „oesie” i sporej stracie czasowej musiał zadowolić się 5. miejscem. Pozostali nasi reprezentanci, Adam Mendoń (Renault Clio IV R3T) i Maciej Mynarski (Honda Civic R3) uplasowali się kolejno na 9. i 11. lokacie.

Tymczasem w VRC4, Artur Hazuka (Opel Adam R2) wywalczył mistrzostwo w klasie, zajmując 4. miejsce, które wystarczyło na to, by mógł cieszyć się zdobycia swojego tytułu już na jedną rundę przed końcem tegorocznych zmagań. Wyżej jednak z naszych reprezentantów w VRC4 Rajd Walii ukończył Marcin Piękoś (Opel Adam R2), plasując się na 3. miejscu i pokonując Artura Hazukę o 2,10s. Z kolei na 7. pozycji do mety dojechał Mariusz Domanus (Peugeot 208 R2), który w ostatniej rajdzie będzie próbował obronić 2. miejsce w klasyfikacji punktowej na koniec sezonu. Tomasz Ilnicki (Opel Adam R2), po wypadku sklasyfikowany został na 16. miejscu.

Wśród aut historycznych, Oskar Maćkowiak (Toyota Celica ST205 GT4) po kilku przygodach zajął 12. lokatę.
W przedostatniej rundzie w tym roku, już w także w klasyfikacji zespołowej mogliśmy cieszyć się ze zdobycia tytułu wicemistrzowskiego do zapewnienia którego przyczynili się wszyscy nasi zawodnicy!
Autor tekstu: Tomasz Wach

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com