polecamy

komisje

Klubowy Puchar Polski w Rajdach Historycznych dla AP
29.09.2016

Jesteśmy liderem HRPP. Po startach we wszystkich 6 eliminacjach Historycznego Rajdowego Pucharu Polski zawodnicy naszego klubu zdobyli dla Automobilklubu Polski - Puchar Polski w Rajdach Historycznych. Zawodnicy Automobilklubu Polski stanowią najliczniejszą reprezentację klubową w HRPP.

Kierowcy Automobilklubu Polski , którzy wystartowali w HRPP to Adam Kacprzyk, Marcin Grzelewski, Artur Rowiński, Krzysztof Głowala, Witold Molicki, Tomasz Szostak, Rafał Winiarski, Arkadiusz Kula, Piotr Życzyński i Mariusz Ziółkowski. Przy czym dwie nasze załogi, w których zarówno kierowca jak i pilot są z naszego klubu - Witold Molicki /Witold Molicki (Łada VFTS) i Krzysztof Głowala /Mateusz Głowala (Mazda 323 GTX) oraz załoga Marcin Grzelewski (AK Polski)/ Krzysztof Niedbała (AK Rzemieślnik) startujący BMW E-30 318is wzięli udział we wszystkich 6 rundach HRPP. Ponadto nasi koledzy klubowi Adam Kacprzyk (Lancia Delta HF Integrale ) i Artur Rowiński (Audi Quattro A1) wystartowali we wszystkich 5 liczonych do klasyfikacji rocznej rundach HRPP.
Piloci Automobilklubu Polski którzy startowali w HRPP to :
Mateusz Głowala, Witold Molicki, Marek Pawłowski, Michał Pyrczek, Adam Kędzierski
Karolina Woźnica, Alicja Gnatowska, Mateusz Głowala oraz Witold Molicki wystartowali we wszystkich 6 rundach HRPP sezonu 2016.

Według nieoficjalnych jeszcze wyników kategorię FIA 4 kierowców wygrał Marcin Grzelewski , a Kategorię PZM 5 wygrał Artur Rowiński. W klasyfikacji generalnej Marcin Grzelewski zajął pierwsze miejsce a Artur Rowiński – drugie.
Nasi zawodnicy startowali we wszystkich eliminacjach, przejeżdżając, łącznie 1070 km rajdowych, z czego 230 km to Odcinki Specjalne, których w cyklu było 41.
W rajdach cyklu HRPP wystartowało 18 naszych zawodników, z których 16 posiada aktualną licencje rajdową. 10 to licencje R/R Co-driver a 6 to licencje RN. Podczas cyklu 10 naszych zawodników odnowiło, zdobyło lub podwyższyło stopień licencji.

Bez przesady można stwierdzić , że liczny i konsekwentny udział załóg Automobilklubu Polski w HRPP znacznej mierze przesądził o sukcesie cyklu i prawdopodobnym nadaniu mu przez GKSS w sezonie 2017 roku formalnego statusu Mistrzostw Polski.

Ceremonia rozdania Klubowych Pucharów Polski HRPP odbędzie się podczas ceremonii rozdania nagród po Rajdzie Barbórki i zakończenia sezonu sportowego Automobilklubu Polski w grudniu 2017.

Drugie miejsce w klasyfikacji klubowej zajął Automobilklub Biecki a trzecie Automobilklub Śląski.