15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

Rajd o złotą patelnię - relacja z rajdu okręgowego WUK 2016    
23.08.2016


W sobotę, 20 sierpnia, uczestnicy cyklu Mistrzostw Okręgu Warszawskiego Pojazdów Zabytkowych PZM brali udział w Rajdzie WUK 2016. Imprezę zorganizował Automobilklub Polski.


Wszystko zaczęło się dość szybką próbą sportową na autodromie. Następnie na zawodników czekały dwa odcinki rajdu turystycznego prowadzącego przez Bielany i Białołękę. Jak zwykle na WUKu nie było łatwo. Organizatorzy tradycyjnie wprowadzili do itinerera elementy z rajdów nawigacyjnych. Trzeba było się zmierzyć z prostą choinką i dwoma planami. Po drodze były także Punkty Kontroli Przejazdu, na których można było pojeździć modelem terenówki i rozpoznać polskie tablice rejestracyjne. Impreza zakończyła się na terenie klubu kolejnymi próbami sportowymi. Organizatorzy zaskoczyli podczas zakończenia imprezy. Zamiast klasycznych pucharów przygotowano złote, srebrne i brązowe patelnie.

W klasach wygrali:
Pre1955: Artur Węgler - DKW F5 - MAK
Pre1970: Jan Kasprzycki - Wartburg 353 - AK Polski
Pre1986: Maciej Bień - FSO Polonez 1500 - AK Polski
Motocykle: Daniel Grzyżewski - Honda - AK Polski

fot. Michał Leśniewski


<powrót do aktualności>

© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.