15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

Auto Sacrum 2016   
06.05.2016

Święcenie samochodów w podwarszawskiej Podkowie Leśnej sięga lat 30. XX wieku, kiedy m. in. z inicjatywy Automobilklubu Polski zbudowano miejscowy kościół. Co roku w pierwszą niedzielę maja wokół świątyni gromadzą się samochody chętne do święcenia przed nadchodzącym sezonem. Od kilkudziesięciu lat pierwszeństwo mają motocykle i samochody zabytkowe. Kiedyś zlot z tej okazji organizował Automobilklub Polski, a teraz tradycję kontynuuje Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach, przy okazji organizując krótki rajd turystyczny. Nie inaczej było w tym roku.


Jak zwykle przed kościołem pojawiło się kilkadziesiąt pojazdów zabytkowych. Na początku poświęcono motocykle, a potem wszystkie samochody. Natychmiast po święceniu odbył się Rajd Św. Krzysztofa. W tym roku nieco skromniejszy, bo i załóg było jakby mniej. W związku z okrągłą rocznicą powstania WKD uczestnicy mieli dotrzeć do poszczególnych stacji wiekowej kolejki i porobić zdjęcia peronów z nazwami stacji. Kto zrobi najwięcej i najładniej – wygrywa. Tradycyjnie na mecie w muzeum czekał na zawodników pieczony prosiak.fot. Wojciech Ołtarzewski / Automobilklub Polski

29.04.2016
Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach oraz Automobilklub Polski zapraszają na majowe święcenie pojazdów w Podkowie Leśnej. W tym roku Auto Sacrum odbędzie się 1 maja.

Samochody zabytkowe spotykają się o godzinie 9.00 pod Muzeum Motoryzacji w Otrębusach i w eskorcie muzealnych pojazdów pojadą do Podkowy Leśnej, gdzie od godziny 11.00 zacznie się uroczystość poświecenia samochodów i motocykli. Warto być punktualnie na starcie, aby nie spóźnić się na przejazd do Podkowy.

Po święceniu zaplanowano Rajd Św. Krzysztofa zorganizowany przez Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach. Zakończenie jak zwykle planowane jest w samym muzeum ok. godz. 16.00. Przy okazji Auto Sacrum i Rajdu Św. Krzysztofa odbędzie się otwarcie wystawy samochodów biorących udział w tworzeniu serialu "Bodo".
Zapraszamy.


<powrót do aktualności>

© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.