15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

XIV Rajd BGC w Pruszkowie   
17.04.2016

Miłośnicy klasyków na Mazowszu rozpoczęli sezon Mistrzostw Okręgu Warszawskiego Pojazdów Zabytkowych PZM. W sobotę 16 kwietnia na starcie XIV Rajdu BGC organizowanego przez Automobilklub Polski stanęło prawie 60 pojazdów.Impreza startowa spod Areny Pruszków, gdzie w tym dniu odbywał się Puchar Polski w Kolarstwie Torowym. Trasa wiodła poprzez miejscowości powiatu pruszkowskiego i sam Pruszków. Próby sprawnościowe odbyły się na terenie Urzędu Gminy Michałowice w Regułach. Po drodze zawodnicy musieli zmierzyć się z testami i próbami przygotowanymi m.in. przez ekipę Galerii Sztuki Użytkowej Ekierka Siedem i zespół filmowy Made in Yugoslavia. To nie koniec atrakcji, bowiem po drodze czekały także pułapki nawigacyjne czyli róża wiatrów, choinka i niełatwy itinerer z pytaniami turystycznymi z trasy.Najlepszy w klasyfikacji generalnej okazał się Artur Węgler w DKW F5 z 1935 roku, a na drugim miejscu znalazł się Piotr Życzyński w Wartburgu 312 z 1963 roku. Następna mazowiecka okręgówka odbędzie się 4 czerwca w Mińsku Mazowieckim.

Wyniki:
Klasa PRE1955: 1 miejsce Artur Węgler – DKW F5 – Moto Auto Klub
Klasa PRE1970: 1 miejsce Piotr Życzyński – Wartburg 312 – Automobilklub Polski
Klasa PRE1970: 1 miejsce Krzysztof Duran – Opel GT – Automobilklub Polski
Motocykle: 1 miejsce Dariusz Pająk – Suzuki GSX – Automobilklub Polski

Wyniki

Galeria zdjęć. Fot. Marcin Wiśniewski

11.04.2016

Zgłoszenia

Zgłoszenie należy wysłać na adres: bubu@meranti.pl.
Zgłoszenie musi zawierać: imię i nazwisko kierowcy i pilota, markę, model i rocznik pojazdu oraz potwierdzenie przelewu (50 zł zaliczki na wpisowe). Do rajdu dopuszczone są samochody i motocykle wyprodukowane przed 1986 rokiem (włącznie).

Numer konta: Automobilklub Polski – Bank Millenium - 47 1160 2202 0000 0001 3161 7512. Z dopiskiem Rajd BGC – imię i nazwisko kierowcy.

Start: Welodrom w Pruszkowie przy ulicy Andrzeja.
Zbiórka od godziny 9tej, odprawa – 9.40, start – 10.00. Jak zwykle spóźnialscy stracą miejsca startowe, nawet jeśli były wcześniej opłacone. Trasa rajdu wyniesie ok. 60 km. Całość po asfaltach, niestety wiele z nich będzie wyposażone w progi zwalniające.
Zapraszamy.


08.04.2016

16 kwietnia XIV Rajdem BGC (I rundą MOWPZ PZM) Komisja Pojazdów Zabytkowych AP rozpoczyna sezon klasyków na Mazowszu. Rajd BGC to jedna z najbardziej popularnych imprez w regionie. Jak zwykle na starcie pojawi się ok. 70 załóg nie tylko z Mazowsza.

W tym roku miastem gospodarzem imprezy będzie obchodzący 100-lecie nadania praw miejskich Pruszków. Zawodnicy zwiedzą miasto wzdłuż i wszerz. Wszystko zacznie się o godzinie 9.00 przy Arenie Pruszków (Tor Kolarski, ul. Andrzeja). Tego dnia na welodromie odbywać się będzie Puchar Polski w kolarstwie torowym.

Pojazdy Zabytkowe wyruszą na trasę o godzinie 10.00. Odwiedzą m. in. Komorów, Piastów i Brwinów. Próby sprawnościowe odbędą się na terenie gminy Michałowice. Impreza zakończy się po godzinie 15.00 w Parku Kościuszki w centrum Pruszkowa. Zapisy ruszają w poniedziałek o 18.00.

<powrót do aktualności>

© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.