15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

Automobilklub Polski liderem w klasyfikacji kierowców HRPP
jeszcze przed startem 1 rundy    
28.03.2016

W startującym 3 kwietnia Memoriale Kuliga i Bublewicza 1–ej , inauguracyjnej rundzie HRPP zgłoszono 15 załóg , z czego 10 załóg do jazdy na czas. Wśród 10 jadących na czas aż kierowców 5 jest z Automobilklubu Polski:

Artur Rowiński na B-grupowym Audi Quatrro A1

Tomasz Szostak na B-grupowej na Lacii Beta Coupe 2.0,

Adam Kacprzyk na A–grupowej Lancii Delta HF Integrale 16 V

Arkadiusz Kula na 4–grupowym Oplu Kadecie GT/E

Marcin Grzelewski startujący tymczasowo na A-grupowym BMW 318 (docelowo na 4.-grupowym Fordzie Eskorcie 1800 RS).
Ponadto w rajdzie wezmą udział koledzy uzupełniający jeszcze swe punkty do licencji rajdowych.

Witold Molicki na B grupowej Ładzie VFTS


Krzysztof Głowala (na N grupowej Mazdzie Familia 4WD)

Tak silna obsada ze strony Automobilklubu Polski jest odzwierciedleniem roli jaką nasz klub oraz jego zawodnicy odegrali w tworzeniu HRPP.

Nawet przed rozpoczęciem Memoriału z dużym prawdopodobieństwem można spodziewać się , że Automobilklub Polski będzie liderem klubowej klasyfikacji kierowców w HRPP po pierwszej rundzie cyklu. Liczymy, że w kolejnych rundach nasza klubowa obsada będzie jeszcze silniejsza, umacniając Automobilklub na pozycji klubowego lidera w klasyfikacji kierowców na HRPP.
Liczba naszych kierowców, którzy deklarują starty w kolejnych rundach to ok. 15 co stawia nas na pozycji lidera. Bezpośrednią konkurencją dla nas będą Automobilklub Śląski i Automobilklub Krajowski, ale ich mobilizacja do startów w HRPP nie osiągnęła jeszcze potencjału jakim te kluby dysponują w rajdach historycznych."

Oprac. Mirosław Miernik


<powrót do aktualności>

© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.