15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

Powrót do przeszłości na Praskim    
28.09.2015

Uczestnicy 6.Praskiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych zorganizowanego w ostatnią sobotę przez Automobilklub Polski, PSM Michałów i Stado Baranów przenieśli się w czasie do siermiężnego PRL-u. I to nie tylko za sprawą swoich samochodów, ale również zadań na trasie.Aby uzyskać jak największą ilość punktów trzeba było odwiedzić 30 punktów na całej prawobrzeżnej części Warszawy. Najbardziej punktowane były miejsca z żywymi ludźmi tkwiącymi jeszcze w czasach słusznie minionych.

Uczestnicy rajdu przypomnieli sobie, ze nie było tak różowo, jak często się wspomina. Aby kupić towary ze zgniłego zachodu najpierw musieli wymienić 200 zł, które dostali na starcie u cinkciarza w bramie. Wokół chodził cwaniaczek, który oferował odpowiedź na pytanie numer 20 za całą stówę z Ludwikiem Waryńskim. Oprócz tego trzeba było za łapówkę załatwić sprawę w urzędzie rajdowym, dogadać się w firmie polonijnej z Wietnamczykiem, a w urzędzie do spraw orientacji w terenie czekał na rajdowców nie miły pan, który odsyłał zawodników do innego punktu wraz z krótkim itinererem. No, chyba, że ktoś miał jeszcze do dyspozycji łapówkę, którą wcześniej dostał na starcie. Łatwo nie było, bo PRL nie należał do krajów przyjaznych społeczeństwu.Imprezę wygrał Piotr Życzyński w Tatrze 603, drugie miejsce zdobył Tymon Grabowski w Volvo P1800, a trzecia pozycja przypadła Maciejowi Kossowskiemu jeżdżącemu Volvo 760.

Wyniki       Galeria zdjęć


6. Praski Rajd Pojazdów Zabytkowych
16.09.2015

Ruszyły zapisy na 6. Praski Rajd Pojazdów Zabytkowych. Na razie na podstawowej liście jest 60 załóg. Rejestracji można dokonać poprzez e-mail: bubu@meranti.pl (należy podać imię i nazwisko kierowcy, pilota oraz markę i rocznik pojazdu) 

Lista zgłoszeń

Impreza startuje 26 września w sobotę z terenu fabryki AVIA S.A. Przy ul. Siedleckiej 47 na praskim Michałowie, by tym razem dotrzeć na niesamowity Kamionek. Tam na terenie fabryki Perun S.A. Przy ul. Grochowskiej 301/305 zaprzyjaźniony klub Sen Pszczoły pomoże wraz z niezawodnymi gastrowozami nakarmić i napoić oraz zabawiać do rana kibiców i załogi rajdowe.

Start biura rajdu: 15.00
Start rajdu: 16.00
Meta na Kamionku: 18.00


<powrót do aktualności>

© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.