15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

Załoga AKP powróiła z Eifel Rally 2014    
01.08.2014

Załoga w składzie Mirek Miernik - członek Komisji Pojazdów Zabytkowych Automobilklubu Polski i Andrzej Glajzer (znany dziennikarz i wielki znawca historii Polskich rajdów ) powrócili z Eifel Rally Festival 2014 rozgrywanego w Daun , w Niemczech.

Jest to już drugi start załogi Automobilklubu Polski i w tym rajdzie. Tym razem załoga była bez własnego serwisu co przy 130 km Odcinków Specjalnych , w znacznej mierze po leśnych szutrach i skruszonej skale wulkanicznej było dosc ryzykowne. Auto jednak – tak jak w poprzednim roku - okazło się super przygotowane przez Roberta Roszyka i nie wymagało serwisowania podczas rajdu .


Photo : Jean Pierre Joassin

Walter Röhrl (który nie unończył rajdu z uwagi na awarię fabrycznie przygotowanego Porsche 911 RSR z 1981 roku) dowiedziawaszy się , że jedynym naszym problemem technicznym była konieczność umycia przedniej szyby wyraził nie ukrywane uznanie dla naszego "zespołu serwisowego" (Brawo Robert!)

Jednym z organizatorów był Christian Geistdörfer. Walter Röhrl był zarówno patronem jak i uczestnikiem imprezy a jej uczestnikami byli m.in. Bjorn Waldegard, Stig Blomqvist, Simo Lapinen, Harri Toivonen oraz Susan Kotulinsky .

Obszerna relacja z rajdu w najbliższym Automobiliście.


<powrót do aktualności>

© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.