15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

XV malowniczy Rajd Podkarpacki    
31.07.2014

Tegoroczny, XV Podkarpacki Rajd Pojazdów Zabytkowych stanowił równocześnie X rundę Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych. Impreza trwająca w dniach 23-27 lipca 2014 roku rozgrywała się wśród malowniczych bieszczadzkich krajobrazów, a bazą rajdu był czterogwiazdkowy hotel w Arłamowie.

Sześćdziesiąt jeden załóg przez trzy dni zmagało się z zadaniami przygotowanymi przez organizatorów. Były więc trasy prowadzące szosami wijącymi się wśród grzbietów i dolin, długie odcinki prowadzące niezłymi, lecz wąskimi asfaltówkami w kompletnej głuszy, choć nie zabrakło fragmentów trasy, na których można było uszkodzić zawieszenie. Ostrożność była bardzo wskazana. Wyzwanie stanowiły także podjazdy, które niejednokrotnie wymagały od uczestników redukcji do pierwszego biegu i to niekoniecznie w przypadku najstarszych samochodów.Próby sportowe, które odbyły się na bieszczadzkim lotnisku przygotowane były dla tych, którzy lubią szybką, techniczną jazdę. Dla tych, którzy woleli również techniczną, lecz spokojną jazdę przygotowano z kolei wiele OTJ-ów, podczas których należało między innymi określić na oko szerokość swego samochodu, lub połowę jego rozstawu osi. Uczestnicy pragnący zaprezentować swoje auta szerokiej publiczności mieli okazje dokonać tego podczas aż czterech konkursów elegancji, które odbyły się w Birczy, Przemyślu oraz Sanoku.


Warto odnotować silną reprezentację załóg w barwach Automobilklubu Polski w postaci ośmiu załóg. Nasi reprezentanci zajęli następujące miejsca na pudle:
Paweł Brukszo, BMW 2002ti z 1970 roku - I miejsce w klasie pre-1970
Kamil Pawłowski, Simca Chrysler Barreiros 2L z 1978 roku – III miejsce w klasie post-1970
Paweł Pawlak, BMW Isetta z 1960 roku – III miejsce w klasie pre-1960

Tekst i zdjęcia: Michał Leśniewski


<powrót do aktualności>

© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.