15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

III Warszawski Rajd Motocyklowy
24.06.2014

Relacja z imprezy

W niedzielę 22 czerwca odbyła się kolejna runda Mistrzostw Okręgu Warszawskiego Pojazdów Zabytkowych PZM pod nazwą Warszawski Rajd Motocyklowy. Jak sama nazwa wskazuje impreza była dedykowana tylko dla jednośladów z silnikiem.

Wyniki           galeria

Tradycyjnie WRM miał swój temat przewodni – tym razem była to kultura żydowska w Warszawie. Zawodnicy odwiedzili miejsca związane z historią żydów, m. in. miejsce po Wielkiej Synagodze, okolice getta, Umschlagplatz, cmentarz żydowski na Bródnie. Jednak największą atrakcją rajdu było zwiedzanie Synagogi Nożyków niedaleko placu Grzybowskiego. Oprócz akcentów żydowskich odbyły się regulaminowe próby SZ na Autodromie Bemowo. Jedna z nich była naprawdę trudna, przynajmniej dla większości zawodników. Cały rajd zakończył się na pikniku Warszawskiej Gminy Żydowskiej w pobliżu Mińska Mazowieckiego.

Jednym z najładniejszych motocykli na rajdzie było niemieckie Miele z 1937 roku – warto wspomnieć, iż był to zwycięzca klasyfikacji generalnej. Motocykl należy do rodziny Artura Węglera od nowości – co jest warte odnotowania. Inne ładne motocykle to z pewnością cztery wspaniałe MZ z NRD, z czego jedna była w wersji milicyjnej, a jedna wojskowej.


16.06.2014

Automobilklub Polski zaprasza wszystkich motocyklistów na III Warszawski Rajd Motocyklowy, który odbędzie sie 22 czerwca (niedziela).

Formularz zgłoszeniowy

05.06.2014

Start o godz. 8.30 z autodormu Automobilklubu Polski na warszawskim Bemowie.
Biuro rajdu czynne od godz. 8.00.
Impreza turystyczno nawigacyjna, zawodnicy na maszynach sprzed 1985 roku klasyfikowani są w Mistrzostwach Okręgu Warszawskiego Pojazdów Zabytkowych, ci na maszynach nowszych startuą w klasie post 85.

Na uczestników czeka około 100 kilometrów trasy częściowo przez miasto, sporo w plenerze.

Tematem przewodnim jest historia i kultura warszawskich Żydów.
W programie m.in. zwiedzanie Synagogi Nożyków.

Rajd współorganizuje Gmina Wyznaniowa Żydowska oraz Fundacja Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego.

Zgłoszenia mejlowo oraz przez formularz na stronie motoyoungtimer.pl oraz na profilu motoyoungtimer na facebooku. Kontakt: motoyoungtimer@gmail.com tel. 503 858 073


<powrót do aktualności>

© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.