15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

XI Zlot "Mercedesem po Wiśle" Płock, 31.05. – 01.06.2014
07.04.2014    

Klasyczne Mercedesy na Starym Rynku w Płocku
Na ostatnią sobotę maja i pierwszą niedzielę czerwca zaplanowano jedenastą edycję ogólnopolskiej imprezy "Mercedesem po Wiśle", która tradycyjnie odbędzie się w Płocku. Właściciele i sympatycy klasycznych Mercedesów przyjadą do stolicy północnego Mazowsza nie tylko z całej Polski, ale także z Wielkiej Brytanii, Holandii, Gruzji, Białorusi i Rosji.


Fot. Tomasz Niesłuchowski

Dwudniowa impreza odbywająca się w dniach 31 maja - 1 czerwca 2014 będzie okazją, aby podziwiać zabytkowe pojazdy spod znaku trójramiennej gwiazdy w wielu miejscach Płocka. Komandor imprezy Maciej Kulas wraz z zespołem organizacyjnym przygotował jak zwykle wiele niespodzianek i atrakcji dodatkowych, które stały się już tradycją kolejnych edycji zlotu. Na tegorocznym "Mercedesem po Wiśle" będzie można zobaczyć cały przekrój klasycznych MB. Nie zapomniano także o rocznicach rozpoczęcia produkcji takich modeli jak: Mercedes W126, W460. Organizatorzy zaprezentują również najnowsze modele marki Mercedes-Benz.

Maciej Kulas (organizator i współpomysłodawca MPW): W tym roku oprócz bez mała osiemdziesięciu klasycznych Mercedesów widzowie będą mogli podziwiać także wystawę towarzyszącą pod nazwą "Aleja Przyjaciół Mercedesem po Wiśle", na której zaprezentujemy amerykańskie hot road'y, pojazdy stowarzyszenia Płockie Klasyki oraz pierwszą jeżdżącą replikę przedwojennego, polskiego samochodu CWS T1 z roku 1925. Zapraszamy wszystkich miłośników klasycznej motoryzacji do odwiedzenia nas zarówno w sobotę na Starym Rynku w Płocku jak i w niedzielę podczas wizyty w płockim ZOO.

Program tegorocznego Mercedesem po Wiśle zapowiada się bardzo ciekawie. W sobotę 31 maja około godziny 14.00 przewidziano prezentację Mercedesów na Starym Rynku przed płockim ratuszem. Będzie także sesja zdjęciowa, wystawa towarzysząca "Aleja Przyjaciół Mercedesem po Wiśle" a także wiele innych atrakcji. Wieczorem uczestnicy imprezy spotkają się w Domu Technika, gdzie oprócz wystawy modeli klasycznych Mercedesów będą mogli także posłuchać recitalu krakowskiego artysty - Pawła Orkisza z zespołem.

W niedzielę przed południem około godziny 11.00 odbędzie się przejazd uczestników "Mercedesem po Wiśle" w zorganizowanej kolumnie z Domu technika do płockiego zoo. Właśnie tam, na terenie Miejskiego Ogrodu Zoologicznego zaplanowano drugą część imprezy. Oprócz zwiedzania jednego z najładniej położonych ogrodów zoologicznych w Europie właściciele klasycznych Mercedesów wezmą też udział w festynie z okazji Dnia Dziecka. Tam też odbędzie się loteria "Ślepy los" dla załóg biorących udział w zlocie.

Więcej informacji: www.mercedesempowisle.pl
Facebook: www.facebook.com/MercedesemPoWisle

Infomacji udziela również Maciej Kulas - Komandor Zlotu:
mail: m.kulas@mercedesempowisle.pl tel. 601 32 48 84

<powrót do aktualności>

© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.