15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje
V Rajd Białobrzeski, II Runda OMPZ    16.05.2009

aktualnosciZgodnie z nową świecką tradycją,V Rajd Białobrzeski, druga runda MOWPZ, odbyła się dokładnie tak jak pierwsza – w strugach ulewnego deszczu. Nie przeszkodziło to jednak ponad trzydziestu załogom utrwalić sobie malowniczej trasy w bezpośredniej bliskości Pilicy, rozpisanej na trzy etapy – 17, 28 i 10 km.

Warto podkreślić, że po trudach każdego z tych etapów zawodnicy byli starannie, obficie i różnorodnie karmieni. Na tych, którym poobiednie rozleniwienie osłabiło czujność, czekała ekipa policyjnego radaru, sumiennie notując w dwóch kolumnach na kartce w kratkę numery startowe i zmierzone wartości. Klasę pokazał Ford Mustang, dla którego iloraz tych dwóch wartości wyniósł w przybliżeniu 3 (a bynajmniej nie miał niskiego numeru).

Rajd zakończył się szczęśliwie – liczba załóg na starcie była równa tej na mecie, mimo, że załoga Jaguara Type E miała okazję szczegółowo zapoznać się z konstrukcją pompy paliwowej Lucas; tryumfowali za to w konkursie elegancji.

Zwycięzcami klasyfikacji generalnej okazała się załoga Piotr Gzylewski – Patryk Gzylewski jadąca Mercedesem 170V A z 1936 r, natomiast kolejne miejsca na „pudle” zajęły załogi Stada Baranów: II miejsce Jan Kasprzycki i Piotr Sidorowicz w Syrenie 104 z 1968 r (tryumfatorzy klasyfikacji post 1965), zaś trzecie: Jarosław i Monika Tobolscy w Mercedesie W 111 z 1963. 10 miejsce zajęła nasza koleżanka Paulina Zydroń startująca na VW 1300 z 1966.c.pl

<powrót do aktualności>

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.