15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

Najstarsze i najpiękniejsze pojazdy z Polski i zagranicy    
14.06.2012   

W dniach 24-27 maja br. mogliśmy po raz dwunasty oglądać w Nowym Dworze Mazowieckim piękne i bardzo wiekowe pojazdy zabytkowe podczas XII Nowodworskiego Międzynarodowego Rajdu Pojazdów Zabytkowych. Na starcie stanęło 29 automobili, 26 z Polski, dwie z Litwy, jedna z Niemiec.W paradzie wzięły udział 32 pojazdy.

Najstarszymi pojazdami były stulatki: Rumbler z 1903r, Brush z 1911, Maxwell z 1910,Franklin z 1919, Dodge z 1919, Ford T z 1922, Mercedes z 1922 roku.

Galeria zdjęć

Baza rajdu mieściła się w zabytkowym obiekcie Hotel Royal w Twierdzy Modlin. Trasa rajdu wiodła z Modlina przez Nowy Dwór Mazowiecki, Wólkę Gorską, Rajszew, Jabłonnę, Chotomów,Olszewnicę, Okunin, ponownie Nowy Dwór Mazowiecki do bazy (jak zwykle wg itenerera,czyli zakodowanej symbolami drogi). W drodze uczestnicy rozwiązywali testy, wykonywali próby zręcznościowe, sportowe i zabawowe, prezentacje pojazdów, odbywali spotkania z szeroką publicznością.

Jak zwykle najatrakcyjniejszą była parada ulicami miasta (prowadzona przez patrol Policji na motorach) oraz Konkurs Elegancji w Parku Miejskim im. J.Wybickiego o Puchar Burmistrza Miasta. Czas umilał wszystkim zespół muzyczny – Dixi Warsaw Jazzmen. Wieczorem odbyła się Uroczysta Kolacja Komandorska z udziałem Gości Honorowych na której wręczono nagrody.

W klasyfikacji generalnej zwyciężyli:
I miejsce Michał Ratyński na Wandererze 1938 r
II miejsce Marek Sankowski na Rumblerze z 1903r
III miejsce Piotr Kamiński na Franklinie z 1919r

W klasyfikacji klubowej:
I miejsce Automobilkub Częstochowa
II miejsce Automobilklub Wielkopolski
III miejsce Automobilklub Białystok

Z załóg zagranicznych:
I miejsce Gitautas Źićkus na Mercedesie 1922r /Litwa/
II miejsce Rita Braune na DKW f5 1936r /Niemcy/
III miejsce Gintautas Miśkinis na Nasch-u 1937r /Litwa/

Najbardziej prestiżowy Puchar Burmistrza m. Nowy Dwór Mazowiecki
Marek Sankowski - Rumbler 1903 r
Grzegorz Ziółkowski - DKW f5 1936 r
Ryszard Piotrowski - Essex s-six 1927 r
Wiesław Tekień - Standard 1930 r
Michał Ratyński - Wanderer 1938 r

Organizatorem XII Nowodworskiego Międzynarodowego Rajdu Pojazdów Zabytkowych AD 2012 był, jak zwykle, Automobilklub Polski. Partnerem Strategicznym, jak co roku, były Władze Samorządowe Nowego Dworu Mazowieckiego.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania sponsorom: Starostwu Powiatu Nowodworskiego, Gminie Jabłonna, Firmie Reckitt Benckiser, Firmie First Warsaw Golf Country Club, Firmie Rower-Mot P. Dominika Podgórskiego, Firmie Petro-Venta Orlen, P.Markowi Dyzio i P. Grzegorzowi Chodynie, Firmie Total- Polska -Nowy Dwór Mazowiecki,. Hotelowi Royal w Twierdzy Modlin P. Jakuba Paradzińskiego.

Tekst: Ewa Parol-Bartnicka
Foto: Jacek Piekut


<powrót do aktualności>

© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.