15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

XI Nowodworski Rajd Pojazdów Zabytkowych   
05.07.2011

Już po raz jedenasty w dniach 2-5.06. 2011r. miłośnicy zabytkowej motoryzacji mieli okazję spotkać się w Nowym Dworze Mazowieckim i okolicach, aby podziwiać wyjątkowej urody pojazdy zabytkowe wyprodukowane przed rokiem 1945.

<zobacz zdjęcia z imprezy>

Jak co roku impreza objęta została Honorowym Patronatem i Sponsorstwem Strategicznym przez burmistrza miastap. Jacka Kowalskiego oraz Radę Miejską Nowego Dworu Mazowieckiego.

Na starcie stanęło 27 pojazdów, ukończyło go 25.
W tegorocznym Rajdzie zaprezentowano pojazdy wyjątkowo piękne i zadbane. Najstarszym okazał się Packard z 1923r, najmłodszym Chewrolet z 1948r. Kilka pojazdów pokazało się po raz pierwszy, jak np. Fiat 500 cabrio z 1924r, Essex Hudson z 1927r, Citroen B14 z 1928r, Buick z 1929r, Jawa 700 z 1933r, Pontiac z 1938r, Citroen BL 11 z 1942 r.

Po raz pierwszy od kilku lat zmieniona została lokalizacja bazy rajdu. Tym razem gościliśmy w Hotelu Witaszek w Czosnowie. Trasa rajdu wiodła przez Złotopolską Dolinę - Trębki - Czerwińsk, gdzie zwiedzano Klasztor oo Salezjanów z XII wieku, Kroczewo z Kościołem Romskim. Nie obyło się również bez wizyty w Zakroczymiu z okazji 100-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej, na którą specjalnie przyjechała zabytkowa straż ogniowa DKW z 1936 r Grzegorza Ziółkowskiego z Poznania.

Swoją pomoc w organizacji Rajdu okazały: Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Mazowieckim, Burmistrz i Rada Miasta i Gminy Zakroczym, Wójt i Rada Gminy Czerwińsk, Ojcowie Salezjanie, proboszcz Kościoła Parafialnego w Kroczewie, właściciele pensjonatu Złotopolska Dolina, właściciele stacji benzynowej w Wólce Górskiej, właściciel sklepu sportowego Rower-Mot oraz OSP Zakroczym.

Niespodzianki i utrudnienia proponował itenerer niezbędny dla przejechania trasy, testy z BRD, z historii motoryzacji, turystyczne, próby "sportowe" i zręcznościowe, prezentacje pojazdów w mijanych miejscowościach.

Najważniejszym wszakże punktem programu jest zawsze Konkurs Elegancji w Parku im. J. Wybickiego w nowym Dworze Mazowieckim o Puchar Burmistrza Miasta. W bieżącym roku po raz pierwszy oceniane były nie tylko wygląd pojazdu, odpowiedni strój do epoki samochodu,ale również tzw. scenka rodzajowa czyli wszelkie poczynania mające na celu rozbawienie publiczności. Tu popisali się wszyscy uczestnicy, zostało nagrodzonych wiele załóg. Towarzyszyła im miła, nastrojowa muzyka w wykonaniu zespołu Dixie Warsow Jazzmen.

W klasyfikacji generalnej I miejsce zajęła załoga Robert i Iwona Wojtak na Fiacie 500 z 1936 r /Automobilklub Częstochowski/, II miejsce zajęła załoga Dariusz i Wanda Filimowicz na MG z 1938r /Automobilkub Lubelski/, III miejsce załoga Hipolit i Jolanta Rokiccy na Willysie MB z 1943r /Automobilklub Rzemieślnik/. W klasyfikacji Klubowej zwyciężył Automobilklub Częstochowski.

Patronatem medialnym otaczali nas Automobilista, Gazeta Nowodworska, Radio Hobby oraz NowodworskaTV, która towarzyszyła nam przez cały czas imprezy.

Automobilklub Polski dziękuje wszystkim Współorganizatorom, Sponsorom i Uczestnikom XI Nowodworskiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych 2011.

Tekst: Ewa Parol-Bartnicka

 


<powrót do aktualności>

© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.