15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

Szalone lata 20-30    
05.07.2011

Szósta edycja " Święta Saskiej Kępy" poświęcona została okresowi międzywojennemu.
Lata dwudzieste i trzydzieste ubiegłego wieku były okresem wielkiego entuzjazmu i radości z powodu odzyskania niepodległości Państwa Polskiego. Dlatego też impreza 21 maja przygotowana była z ogromnym rozmachem i fantazją.

Organizatorem było Centrum Promocji Kultury w Dzienicy Praga Płd. m.st. Warszawy. Reżyserował p. Jan Szurmiej. Na scenach Saskiej Kępy występowało wielu znanych aktorów, piosenkarzy i kabareciarzy. Do współpracy przy przygotowaniach został zaproszony Automobilklub Polski, który udostępnił widzom piękne zabytkowe automobile z okresu międzywojennego np. Oakland 1917r, Packard 1923 r, Austro-Daimler 1927r, Ford A 1930r, Citroen 1930r, Fiat Ardita 1933r. Pojazdy te nie tylko zachwycały widzów, ale otwierając pochód postaci historycznych i przebierańców wiozły Włodarzy Miasta i Dzielnicy z Prezydent Miasta P. Hanną Gronkiewicz-Waltz.

Tekst: Ewa Parol-Bartnicka

 


<powrót do aktualności>

© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.