23-24 kwietnia 2016
polecamy


polecamykomisje

Zamieć 2012    

ZAMIEĆ 2012 - materiały szkoleniowe
01.04.2011

Dla wszystkich, którzy zadebiutowali w imprezie ZAMIEĆ 2012 oraz dla tych, którym nie udało się wystartować w naszej imprezie przygotowaliśmy film z przejazdem szkoleniowym odcinka 1. Mamy nadzieję, że pomoże to w osiąganiu coraz lepszych wyników na kolejnych imprezach z cyklu "Cztery Pory Roku" na które zapraszamy. Zobacz kalendarz imprez.

wydrukuj itinerer i mapy ODC.1    

  pobierz film szkoleniowy (format MP4 - 440 MB)         

  pobierz film szkoleniowy (format MPEG - 570 MB)


Czy była zamieć? Była - ZAMIEĆ 2012!
25.03.2011

  Zamieć 2012 - wyniki indywidualne        Zamieć 2012 - wyniki zespołowe  

   zdjęcia z imprezy     Próby SZ

Może nie było zamieci, ale temperatura i przenikliwy wiatr o godz 9:00 rano na Autodromie Automobilklubu Polski dał się wszystkim we znaki. Na starcie do imprezy stanęło 17 załóg, wśród których zaobserwowaliśmy z dużym zadowoleniem załogi debiutujące w nawigacji które odważyły się zrobić pierwsze kroki w nieznanej praktycznie dla nich dziedzinie sportu popularnego.

Po krótkiej odprawie można już było wskoczyć do samochodów, w których temperatura była zdecydowanie przyjemniejsza. Impreza rozpoczęła się dwiema próbami sprawności (SZ) w których przeprowadzeniu pomogli nam członkowie Komisji Sportów Samochodowych, pod wodzą Oli Brach.

Po próbach sprawności załogi wyruszyły na trasę. Czy była łatwa? Pewnie w różnym stopniu dla każdego, ale z wielką radością powitaliśmy na mecie wszystkich którzy wystartowali. Nikogo nie zabrakło, co znaczy, że załogi wykazały odpowiednią odporność na zaskakujące i wymyślne pomysły autora trasy którym tym razem był Tomek Młynarski. Ponieważ nie było specjalnych skarg i uwag, trzeba przyjąć, że Tomek wstrzelił się w gusta zawodników. A na pewno pomogło w tej spolegliwej atmosferze piątkowe szkolenie przeprowadzone przez autora trasy.

Po przybyciu na metę i oddaniu kart drogowych, startujący zwiedzili Muzeum Motoryzacji na ulicy Filtrowej, które dobrze ukryte w podwórkowych kamienicach zaskoczyło ilością i unikalnością wystawionych eksponatów. Warto polecać to muzeum, bo o jego istnieniu nie wie pewnie większość potencjalnie zainteresowanych. Wiedza wyniesiona ze zwiedzania przydała się w siedzibie Automobilklubu Polski, gdzie zawodnicy odpowiadali na test turystyczny. Razem z testem BRD stanowił on znaczącą wartość w ogólnych wynikach rajdu.

Punktualnie o godz. 15:00 zostały ogłoszone wyniki. Tak naprawdę w tym rajdzie nikt nie przegrał. Zdobywcy pierwszych miejsc odebrali puchary, pozostali uczestnicy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami, a wszyscy weszli w posiadanie czekoladowych zajączków, które musieliśmy przez jakiś czas pilnować, żeby się nam nie rozbiegły. Jak to zające. A że Wielkanoc przed nami, więc może doczekają?! W każdym razie na pewno każdy wyszedł z nową wiedzą na temat nawigacji, jej zagadek i sposobów ich rozwiązywania.

Dziękujemy za uczestnictwo, zapraszamy 15.04. na imprezę "Piknik 2012". Przyjedźcie ze znajomymi, rodziną, przyjaciółmi, dziećmi i z kim jeszcze chcecie! Na pewno będzie fajna zabawa. Jak to na pikniku. Będzie grill, dużo adrenaliny i ... nowe doświadczenia nawigacyjne.

Zapraszamy!


  Lista startowa

24.03.2011

W dniu 23.03.2012 w siedzibie klubu przy ul. Pańskiej 85 odbyło się szkolenie omawiające zasady pokonywania tras nawigacyjnych z uwzględnieniem elementów opisu wykorzystanych w imprezie Zamieć 2012. Przeszło godzinne szkolenie poprowadził autor trasy - Tomek Młynarski omawiajac szczegółowo zasady opisu i pokonywania trasy zblizajacej się imprezy. W szkoleniu wzięło udział ok. 20 zawodników.

zobacz fragmenty szkolenia

Spotkanie z Grzegorzem Gacem i Robertem Burhardem
24.03.2011

galeria zdjęć ze spotkania

Zaproszenie do opowiedzenia o swoich wrażeniach ze startu w XV Rallye Monte-Carlo Historique przyjęli od nas Grzegorz Gac i Robert Burhard.
Grzegorz Gac, był nawigatorem Roberta Burcharda, przed laty kierowcy rajdowego, znanego jako pilot między innymi Krzysztofa Hołowczyca.

Grzegorz Gac był koordynatorem startu w Warszawie, ma na swoim koncie również tytuł wicemistrza Europy wywalczony z Marianem Bublewiczem w 1992 roku. Startował także w klasycznym Monte Carlo w 1994 roku i wraz z Mariuszem Ficoniem, w skazanym na porażkę Fiacie Cinquecento wywalczył 91 miejsce wśród 184 startujących.
Spotkanie odbędzie się bezpośrednio po szkoleniu o godz. 19:00.


08.03.2011

Komisja Sportów Popularnych i Turystyki Automobilklubu Polski zaprasza do udziału w imprezie nawigacyjnej „Zamieć 2012” która odbędzie się w dniu 25.03.2012 r. będącej I. rundą 33. edycji cyklu imprez „Cztery Pory Roku” o puchar i nagrodę PROCAR oraz I. rundą Turystyczno-Nawigacyjnych Mistrzostw Okręgu Warszawskiego.

Impreza przeprowadzona zostanie zgodnie z regulaminem TNMOW 2012 oraz Regulaminem Imprez cyklu „Cztery Pory Roku” edycji 2012. Celem Imprezy jest umożliwienie uczestnikom sprawdzenia swoich umiejętności prowadzenia pojazdu, pogłębienie wiedzy o przepisach ruchu drogowego, szerzenie kultury motoryzacyjnej, wyłonienie najlepszej załogi w imprezie „Zamieć 2012”.

Ramowy program imprezy:
9:00 przyjęcie uczestników, Bemowo, Autodrom AK Polski, ul. Powstańców Śląskich 127
9:20 Oficjalne otwarcie imprezy.
9:30 SZ1, SZ2. Start do odcinka 1.
11.30 Start do odcinka 2.
13:00 Meta 1. zawodnika – zwiedzanie Muzeum Motoryzacji
14:00 Przedstawienie wzorców prawidłowych przejazdów Siedziba Automobilklubu Polski,
ul. Pańska 85 pierwsze piętro.
14:30 Prowizoryczne wyniki.
15:00 Zakończenie imprezy - wyniki oficjalne, rozdanie nagród.
Szczegółowy program imprezy zostanie ogłoszony na odprawie przed imprezą.

Organizator przewiduje konkurs wiedzy o przepisach ruchu drogowego oraz próby sprawności kierowania pojazdem (Sz) przeprowadzone na wyłączonych z ruchu i wydzielonych do tego celu placach.

Najlepszy kierowca na próbach w całym cyklu imprez „Cztery Pory Roku” zostanie uhonorowany specjalnym pucharem Komisji Sportów Popularnych i Turystyki Automobilklubu Polski, i pakietem VIP dla dwóch osób na Rajd Barbórka 2012.

Opis odcinków wykonany będzie w wg Kodyfikatora Opisów Tras Nawigacyjnych wyd. GKSPiT, zamieszczonego na stronie PZM <zobacz> oraz szczegółowo omówionego na stronie internetowej Automobilklubu Polski <przeczytaj>.

Startowe:
dla załóg zrzeszonych w AP(z opłaconą składką na 2012r.) 40 zł., dla pozostałych 60 zł.

Wpłaty na konto Automobilklubu Polski:
Polski Bank Spółdzielczy w Ciechanowie, 70 8213 0008 2010 0900 1208 0001,
z dopiskiem „Zamieć 2012” oraz z imionami i nazwiskami załogi.

Zgłoszenie pobrane i wypełnione prosimy przesłać na adres turystyka@automobilklubpolski.pl do dnia 18 marca 2012. Wraz ze zgłoszeniem należy przesłać potwierdzenie przelewu.

Załogę stanowi kierowca i pilot. Możliwy jest udział osób towarzyszących. Pojazd musi posiadać ważne ubezpieczenie OC i NNW. Przewidywana długość trasy ok. 40 km.
Zapraszamy przedstawicieli wszystkich klubów oraz załogi niezrzeszone.

W dniu 23.03.2012 w siedzibie klubu (ul. Pańska 85) w sali na 3 piętrze o godz. 18.00 zostanie przeprowadzone szkolenie omawiające zasady pokonywania tras nawigacyjnych z uwzględnieniem elementów opisu wykorzystanych w imprezie. Zapraszamy szczególnie początkujących zawodników.

Uczestnicy otrzymują numery startowe, materiały rajdowe i poczęstunek na mecie imprezy. Na zwycięzców czekają puchary, a dla najlepszych załóg i nie tylko najlepszych, przewidziano upominki.

Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za szkody wynikłe w czasie trwania imprezy, zarówno wobec uczestników, sprzętu, jak i osób trzecich. Uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania przepisów ruchu drogowego i zasad bezpiecznej jazdy. Uczestnicy imprezy biorą w niej udział na własną odpowiedzialność. Postępowanie prawne odnośnie współzawodnictwa i uczestnictwa jest wykluczone.

Formularz zgłoszenia        <powrót>


© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.