15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

VI runda Pucharu AP WRT 2013   
25.06.2013

50 startujących w tej rundzie Pucharu AP WRT polskich kierowców miało do wyboru
3 samochody klasy A6.

Zdecydowana większość zawodników wybrała Łady Kaliny R2, które na mecie zajęły 14 pierwszych miejsc wśród 40 samochodów, jakie do niej dotarły - po pokonaniu 9 asfaltowych odcinków o łącznej długości 63,3 km. Od pierwszych odcinków było wiadomo, że walka o zwycięstwo toczyć się będzie między Adrianem Klimasem, a Dariuszem Jakubczykiem (obaj AP WRT). Ten pierwszy przez 6 odcinków sukcesywnie powiększał przewagę, choć nie przekraczała ona 10 sekund. Decydujący o lasach rajdu okazał się odcinek siódmy, na którym dotychczasowy lider otrzymał dość dyskusyjną karę 15 sekund, co spowodowało, że utracił przodownictwo, którego nie udało mu się już odzyskać. Po raz kolejny wygrał jednak największą liczbę odcinków i ukończył rajd z najwyższym dorobkiem punktowym. Za plecami tej dwójki toczyła się rywalizacja o najniższy stopień podium, z której zwycięsko wyszedł Dawid Chorobik (Poland Virtual Rally Team), choć jego przewaga nad czwartym na mecie Dawidem Kapicą (AP WRT) wyniosła niespełna 5 sekund. Runda nie przyniosła zmian na czołowych 3 miejscach, ale różnice punktowe w obrębie czołówki nie gwarantują jeszcze nikomu końcowego sukcesu. W klasyfikacji zespołowej Rookie Rally Team – dzięki zajęciu w tej rundzie drugiego miejsca za AP WRT - awansował na 2 pozycję, wyprzedzając Sudety VRT. W tej rywalizacji liderowi trudno chyba już będzie zagrozić, ale dalsza obsada podium pozostaje nadal otwarta.

W mistrzostwach teamu AP WRT zwyciężył przewodzący wciąż stawce kierowców Dariusz Jakubczyk. Ale na drugie już miejsce awansował Adrian Klimas, czyhający na potknięcie lidera, spychając nieobecnego ponownie na starcie Daniela Wojtczaka poza podium. Trzecim w klasyfikacji po 6 rundach jest nadal Damian Hryniewicz, choć jego przewaga nad kolejnymi trzema zawodnikami nie przekracza 7 punktów, co niewątpliwie jest do odrobienia w drugiej, powakacyjnej części sezonu.

Zapraszamy 23 września na start siódmej rundy, w której królować będzie klasa H – bez podziału na napędzaną oś. Może być ciekawie…

Wyniki VI rundy Pucharu AP WRT 2013

Klasyfikacje Pucharu AP WRT 2013

Klasyfikacja Mistrzostw AP WRT 2013<Powrót do aktualności>


© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.