15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

V runda Pucharu AP WRT 2013    
05.06.2013

Zgodnie z przewidywaniami klasa WRC podziałała jak magnes.

Na starcie stawiło się 59 kierowców z 13 polskich teamów, a aż piętnastu z nich ujrzeliśmy po raz pierwszy w tegorocznym cyklu. Co więcej – w istotny sposób zaznaczyli oni swoją obecność, choćby za sprawą Tomasza Sobieraja z Rookie Rally Team, zdobywcy 3 miejsca. Ale i pozostali członkowie tego zespołu wypadli znakomicie, dzięki czemu wygrali rywalizację w klasyfikacji drużynowej pokonując AP WRT, co dotychczas udało się jedynie Wyprzedź Mnie Rally Team w X rundzie ubiegłorocznego Pucharu.

Na mecie frekwencja nie była już tak liczna (40 kierowców), bowiem 9 suchych asfaltowych odcinków o łącznej długości 64 kilometrów jak zwykle prowokowało do podejmowania nadmiernego ryzyka. Adrenalina nie przeszkodziła jednak Adrianowi Klimasowi (AP WRT) w odniesieniu już trzeciego zwycięstwa z przewagą ponad 2 minut nad Dawidem Chorobikiem (Poland Virtual Rally Team) i zdobycia trzeciej premii za wygranie największej liczby odcinków. W pierwszej szóstce – poza wymienioną wyżej trójką kierowców – uplasowało się jeszcze dwóch reprezentantów Rookie Rally Team oraz jeden z AP WRT. I te właśnie dwa teamy zdominowały tę rundę Pucharu, pozostawiając w pokonanym polu Poland Virtual Rally Team.

Na półmetku tegorocznego cyklu dwóch dotychczasowych liderów zachowało swoje pozycje. Z pierwszej trójki – na skutek nieobecności na starcie – wypadł natomiast Daniel Wojtczak (AP WRT), zastąpiony przez Pawła Świecha (Wyprzedź Mnie Rally Team). W klasyfikacji zespołowej na dwóch pierwszych miejscach nie nastąpiły zmiany, ale na tymczasowe podium awansował Rookie Rally Team – z szansami na dalszy awans przy tak wysokiej frekwencji członków tego zespołu.

W mistrzostwach AP WRT pierwsza trójka stabilnie usadowiła się na podium. Ale już na czwarte miejsce awansował Adrian Klimas, mający chyba duży apetyt na jeden z tytułów mistrzowskich. Jeśli w pozostających do rozegrania 5 rundach utrzyma on dotąd prezentowaną formę, to żaden z 3 liderów nie może czuć się bezpiecznie.


Wyniki V rundy Pucharu AP WRT 2013

Klasyfikacje Pucharu AP WRT 2013

Klasyfikacja Mistrzostw AP WRT 2013<Powrót do aktualności>


© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.