15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

II runda WRSMp 2013 - Rajd Świdnicki   
05.06.20133


Reprezentanci AP WRT potwierdzili w tym rajdzie aspiracje do rywalizacji o najwyższe miejsca w większości klasyfikacji.

Nie można bowiem inaczej określić ponownego zajęcia drugiego miejsca wśród 18 zespołów – i to mimo niezbyt udanego startu dwóch z regularnie punktujących naszych reprezentantów. Spośród nominowanych 9 kierowców stanęło jednak na wysokości zadania i zdobyli oni o 10 punktów więcej niż w pierwszej rundzie, ponownie ustępując jedynie ubiegłorocznym mistrzom Polski, a powiększając przewagę nad pozostałymi teamami, z których chyba jeszcze 2-3 pretendują do miejsc na końcowym podium.

Na portalu RBR Czech pojawiła się w tym sezonie po raz pierwszy indywidualna klasyfikacja generalna WRSMP. A w czołówce po dwu rundach aż dwóch naszych reprezentantów: Adrian Klimas i Dawid Kapica. Daje to nadzieję, że przynajmniej jednemu z nich uda się wspiąć na podium. Trzymamy kciuki!

Wróćmy jednak do wyników Rajdu Świdnickiego. Wkład w nasz dorobek punktowy mieli tym razem następujący kierowcy:
Adrian Klimas – ponownie pierwszy w klasie S2000,
Łukasz Golas – 2 w A5,
Daniel Wojtczak – 3 w S1600,
Dawid Kapica – 4 w WRC,
Wojciech Talaga – 7 w WRC,
Tomasz Rybczyk – 7 w A6,
Justyna Rajewska – 8 w A6,
Tomasz Rajewski – 13 w N4,
Filip Uzdowski – 13 w S2000.

Dodatkowym optymizmem napawa fakt, że jeszcze 6 nie nominowanych reprezentantów teamu AP WRT znalazło się w strefie punktowej. I choć wprawdzie do końca rozgrywek jeszcze daleko, to wydaje się, że we wszystkich klasach nasi reprezentanci walczyć będą w tym sezonie o najwyższe trofea.


Wyniki II rundy WRSMP 2013

Klasyfikacja WRSMP 2013


<Powrót do aktualności>


© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.