15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

IV runda ERC 2013 - Sata Rally Azores    
18.05.2013

Po 4 rundach ERC 2013 Automobilklub Polski WRT utrzymał wprawdzie czwarte miejsce wśród 47 sklasyfikowanych teamów, ale daje się odczuć pewien niedosyt.

Nasz wynik mógłby być jeszcze lepszy, gdyby nie absencja na starcie jednego z nominowanych oraz problemy na trasie rajdu kilku kierowców, którzy w konsekwencji uzyskali rezultaty słabsze od spodziewanych. Optymistyczne jest to, że nawet w tych okolicznościach od drugiego miejsca w rajdzie dzieliło nas zaledwie 6 punktów, w związku z czym nie straciliśmy dystansu do wyprzedzających nas teamów.

Tym razem w dziesiątce wśród nominowanych w klasach uplasowali się: Adrian Klimas (3 w S2000), Daniel Wojtczak (5 w S1600), Dariusz Jakubczyk (5 w N4), Sebastian Trzeszczkowski (6 w A5) oraz Mateusz Ruciński (7 w A5). Punktowane, „feralne” miejsca zajęli jeszcze: Dawid Kapica (N4) i Łukasz Golas (S1600). Z dobrej strony pokazali się tym razem nie nominowani: Rafał Majka (S1600) oraz Tomasz Rajewski i Michał Kowalczyk sr (A5).

Tym startem nasz team potwierdził po raz kolejny, że zalicza się w tym sezonie do grona 4 głównych pretendentów do miejsc na podium. Niewątpliwie powodem do satysfakcji jest fakt, że jesteśmy na tym etapie rozgrywek najlepszym polskim teamem oraz że wyprzedzamy o ponad 100 punktów zajmujący aktualnie piąte miejsce tak wybitny team, jak Yalta Crimea Rally – ubiegłorocznego II wicemistrza IRC. Ale przed nami jeszcze 9 rund i daleka oraz wyboista droga do potwierdzenia naszych aspiracji.

Wyniki IV rundy ERC 2013

Klasyfikacje ERC 2013


<Powrót do aktualności>


© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.