15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

I runda WRSM 2013 – Rajd Lotos   
18.05.2013


Automobilklub Polski WRT wszedł mocnym uderzeniem w WRSMP 2013. Drugie miejsce zespołowo w I rundzie jest potwierdzeniem naszych aspiracji, sygnalizowanych już wcześniej tego roku wynikami w 3 pierwszych rundach ERC 2013.

Po trzech latach żmudnego budowania składu teamu przyszedł wreszcie – jak się wydaje - czas na żniwa. Oczywiście mamy świadomość, że musimy jeszcze nie raz powtórzyć podobny rezultat, aby osiągnąć pełen sukces. Ale początki są wielce obiecujące…

Wróćmy jednak do Rajdu Lotos. Dwóch naszych reprezentantów w Top10 generalki! Mamy zawodnika w Top6 każdej klasy (choć niektórzy z nich nie byli nominowani). To: Dawid Kapica (5 wśród nominowanych w WRC), Dariusz Jakubczyk (3 w N4), Adrian Klimas (1 w S2000), Daniel Wojtczak (2 w S1600), Tomasz Rybczyk (5 w A6) i Sebastian Trzeszczkowski (6 w A5). A tuż za nimi: Wojciech Talaga (9 w WRC), Arkadiusz Czerniak (11 w S2000) i Justyna Rajewska (7 wśród nominowanych w A6). I punktujący Damian Hryniewicz (15 w WRC) oraz Mateusz Ruciński (13 w A5). Nie zapominając o tych, którym ten rajd po prostu nie wyszedł, co nie oznacza, że nie zasygnalizują swojej obecności w kolejnych rundach: Marcinie Felkowskim (N4), Janie Kuratczyku (S1600) czy Łukaszu Golasie (A6), który największe sukcesy odnosił w klasie A5, do której bez wątpienia jeszcze powróci..

Choć trudno po jednej rundzie prognozować szanse poszczególnych teamów to wydaje się, że w obecnym sezonie zanosi się na pewne przetasowania w klasyfikacji zespołowej. Nieco słabsze niż poprzednio wyniki Wyprzedź Mnie Rally Team, Poland Virtual Rally Team czy R-Evolution Team stwarzają szanse dla zespołów, pozostających dotąd w ich cieniu. A do tego grona bez wątpienia zalicza się między innymi AP WRT.


Wyniki I rundy WRSMP 2013

Klasyfikacja WRSMP 2013


<Powrót do aktualności>


© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.