15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

IV runda Pucharu AP WRT 2013    
18.05.2013

Odkąd klasa N3 została wycofana z większości rozgrywek jej popularność ustawicznie spada.
Nie inaczej było i podczas kolejnej rundy Pucharu AP WRT, do której dopuszczone były wyłącznie Fordy Fiesta ST.

Z zaledwie 38 startujących do mety dotarło 33. Zrezygnowali ze startu głównie ci, którzy uznali, że akurat w tej klasie nie poprawią swojej dotychczasowej pozycji. Nie zabrakło natomiast w zasadzie nikogo, kto liczy jeszcze na uplasowanie się w ścisłej czołówce. W tym gronie kolejne zwycięstwo (poparte premią za wygranie największej liczby odcinków) odniósł Adrian Klimas (AP WRT). Będzie mu jednak chyba trudno o końcowy sukces przy opuszczonych dwu pierwszych rundach. Jego dalsza postawa może spowodować, że organizatorzy zaczną zastanawiać się nad wprowadzeniem dodatkowej nagrody za wygranie największej liczby rund.

Drugim na mecie był przewodzący stawce Dawid Chorobik (Poland Virtual Rally Team), który nieznacznie powiększył przewagę nad trzecim w tym rajdzie Dariuszem Jakubczykiem (AP WRT). Do grona pretendentów do końcowego sukcesu zaliczyć należy jeszcze Daniela Wojtczaka (AP WRT), tracącego do lidera po 4 rundach niewiele ponad jeden punkt. Trzech innych jeszcze zawodników ma apetyt na miejsce na podium, do którego może ich przybliżyć niepowodzenie któregokolwiek z wyżej wymienionych w jednej z kolejnych rund.

W klasyfikacji zespołowej czwartą już rundę wygrał AP WRT, umacniając się na pozycji lidera. Do podium pretendują jeszcze teamy Sudety VRT oraz Wyprzedź Mnie Rally Team. Pozostałe zespoły tracą dystans głównie za sprawą zbyt znikomej reprezentacji, choć uczestnictwo 3 przedstawicieli teamu nie wydaje się wymogiem zbyt wygórowanym. A przecież nagrody honorowe w postaci pucharów nie są chyba do pogardzenia. I niewiele jest cykli rajdów, które takie „fizyczne” nagrody zapewniają.

W klasyfikacji mistrzostw AP WRT niespodzianek nie było, bowiem miejsca na podium – i to w kolejności analogicznej, jak w poprzedniej rundzie – zajęli: Adrian Klimas, Dariusz Jakubczyk i Daniel Wojtczak. Dwaj ostatni prowadzą w klasyfikacji po 4 rundach, wyprzedzając Damiana Hryniewicza i goniącego czołówkę Łukasza Golasa.

Liczymy na rekordową frekwencję w kolejnej rundzie, w której dopuszczone zostaną wszystkie samochody klasy WRC. Zapraszamy!

Wyniki IV rundy Pucharu AP WRT 2013

Klasyfikacje Pucharu AP WRT 2013

Klasyfikacja Mistrzostw AP WRT 2013<Powrót do aktualności>


© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.