polecamy

komisje

III runda ERC 2013 – Rally Islas Canarias
08.04.2013

To był bez wątpienia najlepszy dotychczasowy występ naszych reprezentantów w mistrzostwach kontynentu. Nie tylko pokonaliśmy wszystkie polskie teamy, ale zajęliśmy w końcowej klasyfikacji drugie miejsce, ustępując jedynie ubiegłorocznym mistrzom – teamowi Nordic Sim Motosport.

A zdobyte 145 punktów jest nie tylko najlepszy naszym osiągnięciem, ale również wynikiem nie uzyskanym nigdy przez żaden team w tym cyklu rozgrywek - poza mistrzami IRC 2012. Tradycyjnie już do mety dotarło jedynie 104 z 311 startujących kierowców. Ale w naszym zespole ta proporcja była zdecydowanie lepsza. Aż 7 z 8 nominowanych reprezentantów AP WRT ukończyło rajd, przy czym wszyscy oni zmieścili się w top 9 w swoich klasach, co w dwóch przypadkach oznaczało również miejsce w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej.
Punkty zdobyli tym razem: Dariusz Jakubczyk (1 miejsce w klasie N4), Adrian Klimas (3 w S2000), Dawid Kapica (4 w N4), Daniel Wojtczak (6 w S1600), Sebastian Trzeszczkowski (7 w A5) oraz Łukasz Golas (9 w S1600) i Mateusz Ruciński (9 w A5).

Dzięki tym wynikom w klasyfikacji zespołowej awansowaliśmy o dwie lokaty - na miejsce 4. Jeśli w kolejnych rundach uda nam się utrzymać taki poziom, to realną stanie się szansa na końcowe podium. Ale do tego droga jeszcze daleka…