15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

III runda Pucharu AP WRT 2013    
12.03.2013

Na starcie do ośmiu szutrowych, w większości szybkich odcinków stanęły w tej rundzie jedne z najszybszych samochodów rajdowych klasy S2000.

Cieszy się ona niezmiennie dużą popularnością, więc nie dziwi fakt, że w szranki stanęło aż 71 polskich kierowców, z których 50 dotarło do mety. Wśród tych, dla których był to pierwszy start w tegorocznym Pucharze AP WRT, pojawił się m.in. Adrian Klimas - ubiegłoroczny zwycięzca WRSMP w klasie S2000, a od niedawna – członek naszego teamu. Była więc okazja do bezpośredniego zmierzenia się z mistrzem. I choć po pierwszym odcinku zanosiło się na wyrównaną rywalizację kilku czołowych zawodników, to na mecie Adrian uzyskał już dość wyraźną, bo ponad 37 sekundową przewagę, pokonując Dawida Chorobika (Poland Virtual Rally Team) oraz drugiego reprezentanta Automobilklubu Polski WRT – Dariusza Jakubczyka. Zwycięzca rajdu „zgarnął” też premię za wygranie największej liczby odcinków. Cieszy fakt, że 19 zawodników ukończyło rajd nie korzystając z Super Rally. Po trzeciej rundzie nastąpiła wprawdzie zmiana na pozycji lidera klasyfikacji indywidualnej, ale różnice punktowe nie są jeszcze duże i przynajmniej kilku zawodników zachowuje szanse na końcowy sukces.

W klasyfikacji drużynowej już po raz drugi dwa zespoły uzyskały identyczny wynik punktowy, co potwierdza słuszność zmian regulaminowych i zapowiada ostrą rywalizację o puchary. Zespołami tymi były Sudety VRT i Wyprzedź Mnie Rally Team. Oba po raz kolejny musiały jednak uznać wyższość AP WRT, który umocnił się na pozycji lidera, mając już ponad 23 punkty przewagi nad bezpośrednim konkurentem.

W mistrzostwach teamu AP WRT dwaj dotychczasowi liderzy zachowali swoje pozycje. Zmiana nastąpiła na miejscu trzecim, bowiem Łukasz Golas nie ukończył tym razem rajdu, w związku z czym jego miejsce na najniższym stopniu podium zajął Damian Hryniewicz. Jego przewaga nad kolejnymi zawodnikami jest jednak na tyle mała, że następna runda przyniesie zapewne zmiany i w tej klasyfikacji.

Wyniki III rundy Pucharu AP WRT 2013

Klasyfikacje Pucharu AP WRT 2013

Klasyfikacja Mistrzostw AP WRT 2013<Powrót do aktualności>


© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.