polecamy

komisje

II runda Pucharu AP WRT 2013
12.03.2013

Wśród dopuszczonych do tego rajdu samochodów w specyfikacji A8 królował Mitsubishi Lancer. I to nie tylko pod względem liczby startujących aut tej marki, ale również z uwagi na fakt, że na mecie zajęły one pierwsze osiem miejsc.

W rywalizacji wzięło tym razem udział 56 polskich kierowców. Dla niektórych z nich był to debiut w tegorocznym Pucharze AP WRT. W tym dla jednego – Damiana Sytego (managera Bielsko-Biala /COM5.pl/ Rally Team) – debiut bardzo udany. Już od pierwszego odcinka mieścił się on w czołówce rajdu, a od czwartego toczył bój o końcowy sukces praktycznie już tylko z Dawidem Chorobikiem (Poland Virtual Rally Team). Walki tej wprawdzie tym razem jeszcze nie wygrał, ale różnica na mecie między tymi dwoma kierowcami wyniosła jedynie 1,5 sekundy. Za ich plecami rywalizację o najniższy stopień podium toczyli głównie reprezentanci Automobilklubu Polski WRT: Wojciech Talaga i Daniel Wojtczak. Ten pierwszy po awarii układu hamulcowego na 7 odcinku zrezygnował z dalszej jazdy i ukończył rajd na dalszej pozycji. Na domiar złego został ukarany przez ZSS za nie dostarczenie powtórki. Bez wątpienia zasługuje na miano największego pechowca tej rundy.

W klasyfikacji zespołowej trzecie miejsce dzięki wynikowi swojego lidera zajął w tej rundzie Bielsko-Biala /COM5.pl/ Rally Team. Natomiast dwa czołowe miejsca zajęli dotychczasowi liderzy: AP WRT oraz Sudety VRT. Miejsca 3-6 dzieli niespełna 7 punktów, co zapowiada ostrą rywalizację – pod warunkiem startu zajmujących je zespołów w składach co najmniej 3 osobowych.

W mistrzostwach AP WRT zwyciężył Daniel Wojtczak, przed Dariuszem Jakubczykiem i Damianem Hryniewiczem. Dwaj pierwsi prowadzą w klasyfikacji po dwu rundach, choć w odwrotnej kolejności. Trzecie miejsce zajmuje Łukasz Golas, który jak dotąd nie stanął jeszcze na podium na mecie żadnej z rund.